Çarşamba , Eylül 19 2018
Ana Sayfa / Genel / Aldatıldım, Ne Yapmalıyım Bilmiyorum

Aldatıldım, Ne Yapmalıyım Bilmiyorum

Aldatılma, ya da diğer bir deyişle sadakatsizlik, günümüz kadın erkek ilişkilerinin en önemli sorun alanlarından birini oluşturmaktadır. Dolayısıyla da, “Aldatıldım, ne yapmalıyım?” sorusuyla psikoterapistlere başvuran insanların sayısı hızla artmaktadır. Aynı şekilde, psikoterapi desteği alamayan insanlar da, aldatılma yaşantısıyla başa çıkabilmek için psikolojik yardım uzmanlarına sorular yöneltiyor, internetin ilgili platformlarında paylaşımlarda bulunuyorlar. Ben de bu yazımda, aldatılma ile kaşı karşıya kalan kişilere, “Aldatıldım, ne yapmalıyım?” sorusuna cevap ararken, kullanabilecekleri ipuçları sunmaya çalışacağım.

“Aldatıldım, Ne Yapmalıyım?” Cümlesinin Analizi

Aldatılma, insanın kendisiyle, diğer insanlarla ve dünyayla ilişkisindeki homeostatisi (denge durumunu) bozan bir yaşantıdır. Eşi ya da partneri tarafından aldatılan insanlar, kendisini, diğer insanları, ilişkileri, hayatı yeniden sorgulama noktasına gelebiliyorlar. Sahip oldukları inançlarda (temel düşünce yapılarında) ciddi sarsıntılar ortaya çıkıyor. “Eşime güveniyorum.” diyen birisi, aldatılma sonrasında “Hiç kimseye güvenim kalmadı.” diyebiliyor. “Ben sevilebilir biriyim.” diyen birisi, aldatılma sonrasında, “Demek ki ben yeterince sevilebilir değilim ki eşim başkasını tercih etti.” gibi bir düşünce geliştiriyor. Hayatla güvenilir bir ilişki içinde olan kişi, aldatılmanın etkisiyle bir anda, “Bana eşim bunu yaşattıysa demek ki her an her şeyi yaşayabilirim.” gibi bir noktadan bakıyor hayata. İnsanların aldatılma yaşantısının etkisiyle geliştirdikleri düşünce yapılarının çok sağlıklı ve gerçekçi olduğunu söyleyemem; ama sahip olduğumuz bu düşüncelerin duygu dünyamızı şekillendirdiği çok net.

İsterseniz şimdi, aldatılma karşısında insanların verebileceği tepkiler üzerinde kabaca duralım:

 • İlk gruptaki insanlar, aldatılmayı hiçbir düzeyde, hiçbir şekilde kabul etmiyorlar. İlişkilerine üçüncü bir kişinin dahil olduğu durumda, kendileri o ilişkiden çıkıyorlar, hem de ne pahasına olursa olsun. Adeta şöyle söylüyorlar: Ben ilişkimde hiçbir şekilde üçüncü bir kişinin varlığı kabul etmiyorum. Bu duruma benim için en çarpıcı örneklerden biri şudur: Yaklaşık 35-40 yıl önce, Anadolu’nun bir köyünde, kendisinin üzerine kuma getiren eşini sorgusuz sualsiz terk edip İstanbul’a göç eden bir kadın. Üstelik bu kadın, Türkçe bilmiyor, sadece Kürtçe konuşabiliyor. Ve bir şekilde İstanbul’da yaşamayı göze alıyor. Sonuç olarak, “Aldatıldım, ne yapmalıyım?” sorusu üzerinde fazlaca kafa yormuyor, hayatını yeni duruma göre şekillendiriyor.
 • İkinci gruptakiler de aldatılmayı kabul etmiyorlar; ancak kendilerince çeşitli gerekçelerle eşlerinden ayrıl(a)mıyorlar. Gösterdikleri gerekçeler arasında, çocukların varlığı, birincil ailenin yanına dönme şansının olmayışı, ekonomik sorunlar vb. yer alıyor. Bu gruptakilerin eşlerinden ayrılamama sebepleri ilk etapta kabul edilebilir gelse de, pek çok sebebin altında kişisel patolojilerin (bağımlılık, sevilmezlik temel inancı, çaresizlik temel inancı vb.) yer aldığını görebiliyoruz. Bu gruptakiler, kendilerini aldatmalarına rağmen hala eşlerini sev(ebil)diklerini çok net bir şekilde söyle(ye)miyorlar. Bunların söylediği, “Aldatılıyorum; ama yapacak da bir şeyim yok.” oluyor. Böyle söylüyor olmak, olan biteni sindirebildikleri anlamına gelmiyor tabii ki.
 • Üçüncü gruptakiler ise, ne olursa olsun hiçbir şekilde eşinden (partnerinden) ayrılamayanlar. Bunlar, “deli gibi” sevenler oluyor biraz da. Olan biten her şeyin farkındalar. “Evet beni aldatıyor, ona çok kızmalıyım, ondan ayrılmalıyım ama yapamıyorum. Onu görünce içim gidiyor.” diyenleri bu grupta düşünebiliriz. Bunların psikoterapi ile elde etmek istedikleri iki şey var:
 1. Eşlerinin düzelmesi ve sadık bir eş haline gelmesi, güvenilir partnerler olması.
 2. Şayet birincisi ol(a)mayacaksa, kendilerinin bu durumdan acı çekmeyecek hale gelmeleri.

Tabii ki her iki beklenti de psikoterapi açısından çok gerçekçi değil. Çünkü psikoterapist ancak karşısındakine (yardım almaya razı olana) destek olabilir ve aldatılma karşısında acı çekmemek sağlıklı olmadığı için psikoterapinin hedefi olamaz.

Yukarıdaki gruplandırmalar, bilimsel araştırma sonuçlarından ziyade konunun anlaşılabilir olması için, psikoterapi deneyimlerimden hareketle tarafımdan oluşturulmuştur. Ama literatürdeki verilerle üç aşağı beş yukarı paralellik arz etmektedirler.

“Aldatıldım” Diyenlere Öneriler

 • Öncelikle olan biteni net bir şekilde tanımlayın. “Eşim beni aldattı.” gibi genel cümleler yerine, ne olduğunu tam olarak, tüm açıklığıyla ifade edin kendinize. Bu gerçekçi bakış, abartmalarınızın ya da yok saymalarınızın önüne geçecektir.
 • Kendinize odaklanın. Düşüncelerinizi, duygularınızı, bedensel tepkilerinizi net olarak görmeye çalışın. Yaşadıklarınızın (pozitif ya da negatif anlamda) üstünü örtmeye çalışmayın.
 • Alacağınız kararın ve takınacağınız tavrın bilimsel değil kişisel olduğunu unutmayın. Yani, hiçbir bilim adamı ya da psikoterapist, aldatılma karşısında ne yapmanız gerektiğini size söyleyemez. Psikoterapistin yapacağı, yaşadıklarınızı anlama ve karar verme sürecinde size terapi desteği sunmak, işinizi kolaylaştırmaktır.
 • Bazı yaşantılar vardır ki ilk etapta bizim için çok kötü gibi görünseler de bizim için bir imkanı içinde barındırırlar. Aldatılma da bu anlamda, kendinizi tanıma ve geliştirme için bir fırsat olabilir.
 • Aldatılma sonunda ilişkinizi devam ettirme kararı aldıysanız şunları yapabilirsiniz:

– Bireysel psikoterapi desteği alabilirsiniz. İlişki içindeki durumunuzu görebilirsiniz. Bağımlılık, çaresizlik, sevilmezlik gibi temel içsel yaşantılarınızla yüzleşip kişisel gelişiminize imkan tanıyabilirsinzi.

– Yaşadıklarınızı bir fırsata çevirip, şayet partneriniz de kabul ederse bir ilişki terapisi sürecine girebilirsiniz. Bu süreç, sizin eskisinden daha iyi bir ilişkiye sahip olmanıza yardımcı olabilir.

– Aldığınız karara sahip çıkın. Hangi sebeple olursa olsun, ilişkiyi devam ettirmek sizin kararınızdır. Yukardaki anlattığım kadını hatırlayın.

– Aldatılma yaşantısını sürekli gündeme getirmeyin.

– Sürekli unutmaya çalışmayın. Daha çok günlük hayatınıza odaklanın.

– Zamanla unuttuğunuzu (yaşadıklarınızın etkisinin azaldığını) fark edeceksiniz.

 • Aldatılma sonucunda ilişkinizi bitirme kararı aldıysanız şunlara dikkat edebilirsiniz:

– Şu anki halinize 3-5 yıl sonrasından geriye bakmaya çalışabilirsiniz. Çünkü şu anda, tüm hayatınız şu anda yaşadığınız duygularla geçecekmiş gibi gelebilir size. Ama biraz kendinizden uzaklaştığınızda, durumu daha farklı görebilirsiniz.

– İlişkinizi bitirme kararı aldıysanız, ilişkinizi bitirin! Cümle saçma gelebilir ama bilerek böyle bir cümle kurdum. Kastım şudur: Son bir sevişme için aramayın, öfkenizi kusmak için aramayın, ne durumda olduğunu merak ettiğiniz için aramayın. Yani bitirdiyseniz bitirin.

– Bireysel psikoterapi desteği alabilirsiniz. Bu şekilde, aldatılmanın sizin açınızdan en yaralayıcı kısmıyla yüzleşmiş ve yaralarınızı iyileştirme şansı elde etmiş olursunuz.

– Eşinizin yaptığı şeyin, sizin yüzünüzden olmadığına emin olun. Evet siz eşinizi rahatsız edecek tutumlara sahip olabilirsiniz. Ama bu, aldatma eylemini haklı kılmaz. Çünkü eşiniz, sizi aldatmak yerine sizden ayrılmayı da tercih edebilirdi.

Sonuç olarak, “Aldatıldım, ne yapmalıyım?” sorusunun bilimsel ve herkes için geçerli bir cevabı olmadığını bilmenizi isterim. Başkalarının düşüncelerinin de size ipucu sunsa bile sadece ipucu olduklarını bilmenizde fayda var. Size düşen, tüm yaşantılarınız gibi aldatılma yaşantısının da sizi kendinizle yüzleştirmesine ve olgunlaştırması müsade etmenizdir bence.

Yaşadıklarınızla ilgili bireysel psikoterapi veya evlilik terapisi desteği almak için 0505 495 4727‘den bize ulaşabilirsiniz.

Siz de aldatılma ile ilgili düşünce ve yorumlarınızı yazının yorum kısmında benimle paylaşırsanız memnun olurum. Muhabbetle.

Bu da Var

Disleksi Nedir?

Tarihçesi 1896 yılına dek uzanan disleksi kavramının akılda kalan ilk karşılığı doğuştan kelime körlüğü şeklindeki …

77 yorum

 1. Eşim tarafından aldatıldım 1 yıllık bir süreç içinde boşandım boşanalı iki yıl oluyor. Çoçuklarım ve ailemi düzene koyma çabalarım sonucunda şimdi herkes kabullenmişken ben acı çekmeye başladım. Sanki daha yeni ayrılmışım gibi her gün ağlıyorum. Ve nasıl toparlanacağımıda bilmiyorum.

 2. Aldatılıyorum aslında bunu hissediyorum kanıtlanmiş bir durum degil ve su an hamileyim çok mutsuzum hiç birşey bni mutlu etmiyor kafam çok karışık

 3. Telefonda biri ile konuştuğunu yakaladım. Yüz yüze hiç gelmedik diyor. Ama inanmıyorum inanmak istiyrum. Manevi olarak değişmek istiyor. Allah seninle bana uyarı verdi diyor. Af diliyor ama sevgim bitiyor mu bilmiyorum. ; (

 4. 26 yaşındayım 8 yıllık bir ilişkim var. Evliliği çok isteyen ama her ikimizde maddi hedeflerimize ulaşamadığımız için erteleyen bir çiftiz.Aslında daha çok ben böyleydim. Üniversitede daha yakın olduğumuz zamanlar oluyordu ama son 2 yıldır cinsellik yok aramızda. Doğru düzgün görüşemiyoruz bile. Yaklaşık 2 ay önce sahte instagramını facebook unu öğrendim. Ve son 2 yıldır dönem dönem buralardan insanlarla tanışıp görüşüp birlikte olduğunu. Dünyam başıma yıkıldı. Çünkü son 1 yıldır içim hiç olmadığı kadar rahattı ona karşı. Insanlarla yaptığı cinsel sohbetleri okudum. Hatta bi kızın daha ilk görüşmede onunla sarmaş dolaş paylaştığı fotoğrafı gördüm. Şuan çok pişman. Benim etrafımda ki erkekler hep böyleydi. Evlenene kadar onlar gibi olmak istedim. Sevgilimsin ama karım değildin. Ve ben bu dengeyi sağlayamadım. Seni bu kadar üzeceğimi hesap edemedim. Hep anlık şeylerdi benim için. Sana karşı hiç bir değişiklik gördün mü bende diyor. Evet görmedim. Benim yanımdayken hep aşk dolu. Hala öyle. Ve ben de deliler gibi aşığım. Çok istiyorum ona inanabilmeyi güvenebilmeyi yeniden mutlu olabilmeyi. Ama devamlı başka kadınlara dokunma sahneleri gözümün önünde, öpmesi, kulaklarına fısıldaması. Ben o kadınların profillerini gördüm çünkü. Normal normal konuşmaya çalışırken bir anda bunlar aklıma gelip ensem kulaklarım ateş gibi yanıyor. Kalbim hızla çarpıyor. Bir saate yakın o görüntüleri kovsamda zihnimden o fiziksel durum geçmiyor. Bu unutamicağımı mı gösteriyor? Boşuna mı çabalıyorum? Gerçekten tek bir şey öğrenseydim belki bu kadar olmazdı diyorum. Bu kadar zaman arayış halinde olması canımı yakıyor. Iş yerinde sadece tek bir kız var. Ona bile sırf arkadaşlarından birini -çok afedersiniz- düşürürüm mantığıyla beni söylememiş. Bunlar iyi niyetle yaklaşımı ya da unutmayı istememi hak etmeyen şeyler mi? Yanlış yolda mıyım bilmiyorum. Nolur tutun elimden..

  • merhaba. sizi defalarca aldatmış birine neden inanmak istiyorsunuz? kendinizi kandırmayın. sürekli kötü hissedeceğiniz bir ilişkide durmamanızı tavsiye ederim.

  • 4 yildi beraberiy 8 aydi evliyik ve ben kocamin beni aldatdigini oyrendim. 3 yildir bu devam ediyor en son 1 ay once baska kiyla konusmus ozur diliyor bidaha olmayacagini soyluyor ona inanmalimiyim? Ona sorarsaniy cinsel iliski yasamamis o yuzden aldatmis sayilmaz ama surekli sahte hesaplardan kiylarla konusmus, eski sevgilisine yaymis, tanislik sitelerinde kiylarla tanismak istemis. Simdi agliyor ozur diliyor siyce boyle biriniy affetmelimiyim? SEvgisine inanmalimiyim yoksa yalan

 5. . 13 yillik evliyim 9 yasinda bir kizim var esim is ortamindan(pazarci) bir bayanla 2 kez birlikte olmus 2 ay once falan sonrada ikiside yaptiplarindan pisman olmus vaz gecmisler bayan dul bu arada. Bayan ilk tanistiklarinda bir baskasiyla nisanli imis ama nisanlisi terk etmis o siralar onun adina üzülüp teselli ederken sonra yakinlasmislar ve ben esimlede konustum cok pisman oldugunu soyledi bayanlada telde konustum oda ayni seyi söyluyor.ayrica esim son bir ayda cok kilo vermisti kendi kendine sakinlestici psikolijo ilaci alip kullaniyodu derdi buymus bana haksizlik yaptigi icinmis 5 gun once ogrendim o soylemedi ama ben kendim ogrendim ve dedimki senden duysam sana guvenebilirdim dedim simdi esim ogrendigim icin rahatladigini soyluyo sizce ne yapmaliyim gitmekte kalmakta bana cok zor geliyo kendimi kotu hissediyorum ama iki durumida yapabilirim ailemin yanina dönsem el ustunde tutulurum ama cocuk nasi etkilenicek bilmiyorum affetmek ustunu ortmek genelde tekrar aldatilmaya davetiye cikartir bunuda biliyorum sizden bi öneri bekliyorum tesekkurler…

 6. Cevap verdiginiz icin cok tesekkur ederim.Ama benim dusunceme gore 1 kere olup pisman olsa affedilebilir geliyo fakat 2 kez diyor ve ben 2 kez olup olmadigina emin olamiyorum 2 kez olmasi devam etmeye niyetli imis gibi geliyor ve sanki uyusup anlasamamislar ve devam etmemisler gibi geliyor eger menmun kalsalardi devam ederlerdj bende evliligimde esime cok bagliyimdir hayatimi ona gore kurmustum cok sadik bir es olmus kimseye yan gozle bile bakmamisimdir cok zoruma gidiyor

 7. Meraba yusuf bey..bende defalaraca aldatilmis bir bayanim..ve bunu yeni ogrendim..uc çocuğum var ayrilamadim..yani ikinci guruptanim..esim pismanmis..ailelerimiz ogrendi araya girdiler..devam karari aldik..fakat ben hergece dusunmekten her sabah yeniden hatirlamaktan biktim usandim..ister istemez bu gerginligim cocuklarimada yansiyor..onlarida uzuyorum..benim sorum su destek almak istedim antideprasan verdi uzaman..fakat uc aylik bebegim var uzman zarari olmaz dedi ama annelik icgudusyle birturlu icemedim..kendimi teskin edecek kitaplar yazilar makakleler okuyirym fakat cok faydasi yok..bu acimi hafifletecek onereceginiz makaleler veya kitaplar varmidir acaba..tesekkurler

 8. ALDATILDIM!! kocam beni eski nişanısıyla aldattı . kendimi sattım çok pişmanım. kocam pişman olup geri döndüğünde tek gecelik ilişkilerde bulunduğumu öğredi Onu kaybettim daayanamıyoum yardım edin

 9. merhaba ben 5 gün önce eşimin tlf mesajını gördüm bi kadından gelmişti tlf şifreli olduğu için sadece ilk baş kısmı gördüm ve bu yetti eşimle kavga ettikgöstermesi çin çok zorladım göstermedi hep inkar etti halada inkar ediyor kadına bende eşimin evli olduğunu mesaj attim şimdi tlf saklamıyor yada yanlız biyerlere gitmiyor ama bilmiyorum ne yapacağımı boşanamıyorum da kızım hasta zaten boşanmayı duyunca delirdi resmen sen nasıl böyle şeyleri düşünürsün falan birde üstüne beni suçladı ne önerirsiniz şimdiden teşekkür ederim

 10. Merhaba,

  8 yıllık bir ilişkimiz vardı. Taa ki Temmuzun ilk dönemlerine kadar. Kız arkadaşımla yakın Zaman’da her türlü zorluğa rağmen evlenecektik. Olaylar buraya kadar gelmeseydi şayet. Ben kısaca bahsetmek istiyorum. Bu 8 sene içinde herşeyimizi beraber yaptık. Dershaneye beraber gittik, üniversiteyi aynı evi paylaşarak beraber okuduk. Okul bitti memlekete döndük hergün beraberdik, aynı iş yerinde çalıştık ve her zaman aynı havayı soluduk. Bana yaptıkları sürprizler, heyecanlar, yaşadığımız cinsel durumlar kesinlikle beni sevdiğini gösteren şeylerdi. Biraz dominant bir yapıya sahip ve o yüzden ailemin yüzünden ve birazda maddi yönden evlilik işini çok uzattık. Tabi ailemin bunu istemediğini bilmiyor ve ben hep arada kalarak iki tarafada belli etmiyordum. ÖSS ye hazırlanırken sınav stresi yüzünden intihar girişimi oldu. Babasını geçen sene kaybetti ve onun üzerine aile bireylerinden birisi maalesef kanser olduğunu öğrendiler. Yine bununla beraber uzayan, onun için sonu yokmuş gibi görünen bir ilişkisi vardı. Psikolojisi yaşanan şeylerden dolayı gerçekten iyi değildi. 4 sene önce ailesinin zoruyla tanıştırdığı bir adamla görüşmüş bir kaç kez. Ben bunu öğrendikten sonra içimde bitirip tekrar devam ettik. Fakat daha geçenlerde şüphelerimin üzerine iki defa görüştüğü bir çocukla bunu el ele gördüm. Ne yaptığımı bilmiyorum, benden Nefret et benden git dedi. Ben böyleyim ben seni üzerim dedi. Ailelerde bu durumu öğrendi ve onlarda tepkililer. Ben hala çok seviyorum. Kendisi de beni sevdiğini söylüyor ama bilmiyorum ne yapmam gerek. Çok ağır oldu bu, içimdeki acılar bitmeyecek gibime geliyor. Ne yapmamız gerek lütfen bir fikir verin.

  • merhaba. ondan ayrılıp zamanı gelince daha sağlıklı ilişki kurmayı denemelisiniz. bunu yapamayacak durumdaysanız terapi desteği almanızı tavsiye ederim.

 11. Merhaba, ben asla kadınları aldatmam dıyen aldatmak yerıne ayrılırım dıyen bır adam tarafından aldatıldım.Komık ama tesadüf aldatıldığımı kadının bilerek bıraktığı şeylerden ogrendım. Acı cekıyorum buna rağmen net ayrıldım Hıc geçmeyecek gıbı gelıyor daha çok yenı bırgun önce bır aydır aldatıldığımı ogrendım. Ustesınden gelemeyecek gıbı hıssedıyorum. Bıttı ama bende bıtmıs durumdayım. Onu çok sevıyordum.

  • geçmiş olsun. yaşadıklarınızdan kendinizle ilgili olumsuz sonuçlar (çirkinim, işe yaramam, kusurluyum vb.) çıkarmamaya dikkat edin. canınızın yanması zamanla geçecektir. çok zorlanırsanız terapi desteği alabilirsiniz. geçmiş olsun.

 12. merhabalar yusuf bey, Ben sizin makaleniz de ki 1. gurup’tayım Ne yazık ki Ve sanırım aldatıldığımı söylemem gerek yok, Ben de o acı şerbetten çok yakın zaman da içtim maalesef, Ben size detaylardan bahsetmeyeceğim çünkü hiç bir sebep önemli değil benim için, mühim olan benim, Defalarca ve alçak ca aldatılmış olmam, işte benim gerçeğim bu. Ve bu etap da size sorum odur ki; ben kararlı bir şekilde yoluma devam etmeye karar verdim fakat sonrasında hayata tutunmak için, ve bu duruma katlanabilmek için bir terapiste gidip, kendimi uyuşturup hissizleştiren ilaçlar mı almalıyım? yoksa acımı derin derin hakkını vererek yaşayıp, ama bir yandan da hayata küsmeden tutunmaya mı çalışayım? (şimdiden teşekkürler)

  • merhaba. uygun ilaç tedavisi sadece sizi hissizleştirmez, duygularınızla başa çıkmanıza yardım eder. ancak ilaç tedavisi ile birlikte (veya onsuz) psikoterapi desteği almanızı tavsiye ederim.

 13. Bende aldatim yakaladm ve nisanlim bunu bildigimi halen bilmiyor çünkü ben kendim napicagimi bilmiyorum. Bana olanı sevgisi de hep aynı neden boyle bisey yapti bilmiyorum cok kotuyum..

  • merhaba. size sadık olmayan birine karşı neden soğuyamadığınızı veya ondan neden kopamadığınız sorgulamalısınız. sorgulamanızın cevabı da “çünkü seviyorum” olmamalı.

 14. Aldatildim bende.. hemde oncesinde 13 yillik sevgilim olupta 5 yildir evli olduğum kişi tarafından. Pantolonunun cebinden prezervatif fişi çıktı. Inkar etti yeminler etti çocuğunun ustunüstüne. Arkadasim aldı ben yapmadım dedi. Otel fişi de bulmuştum bi ara cebinde. Onuda inkaretti. Inanmadim cook kötüyüm tam bir yıl oldu . Nihayet ayrılma noktasını beynim kabul etti. O istemiyo.

  • merhaba. sizin eşinizi bırakmanız için onun istemesine gerek yok. boşanma davası açarsınız ve mahkeme sürecini başlatırsınız.

 15. Merhaba ben hamile iken eşim şehir dışında çalışmaya gitti ve 10 ay kaldı son 6 ay beni aramadı gibi ve ben bu zaman zarfı içinde ikinci Bebeğimi dünyaya getirdim bebeğim 2 aylık olunca geldi ve ne Maddi ne de manevi desteği olmadı ve beni aldattığını ögrendim 6 ay boyunca bir kadınla aynı evde yaşamış ve kavga ettikten sonra yanıma gelmiş ve beni 7 yıllık evliliğimin son 3 yılı bir fiil başka kadinlarla da aldatmış ne yapacam şaşırdım sudan çıkmış balık gibi kaldım eşimle birbirimizi çok severek evlendik yakaladığımda geçici dedi fakat ben peşini araştırdıgımda beni çocuklarıma yüz üstü bırakıp gitti ailem boşanma m için baskı yapıyor fakat ben çocukları babasız büyütmek istemiyorum ve eşimi seviyorum üstüne sinirde oluyorum eşim artık bizi sevmediğini istemediğini söyledi yakalamasaydim birsey olmamış gibi devam edecekti ki fakat yakaladım ve evliliğim de ne yapacağımı şaşırdım altından kalkamayacak gibiyim çok yorgunum mutsuzum

  • merhaba. eşinizi sevirsanız (sevmek zorunda değilsiniz tabi) belki de katlanmalısınız. bu cümle sizi rahatsız ettiyse, psikoterapi desteği alabilirsiniz.

 16. 10 yıldır evliyim ailevi maddi nedenlerden kendimi geride tuttum bu sırada karım boşlukta bulmuş kendini iş yerinde biriyle yakınlık ve ilişki dogmuş bana anlattı 1 tane oglum var ayrılmıycamı devam edicemizin kararını aldım ama kafamda kurup kötü oluyorum adam arada bir arıyor eşim yüzüne kapatıyorum diyor sana cocugumun üstüne yemin ederim birdaha iletişimde bulunmuycam diyor ben nasıl unutup güvenicem bilmiyorum

 17. Sevgilim taksi şoförü sürekli pavyona bayan musteri götürüyor ve beni onlardan biriyle aldattı.o tarz kadınlar yüzünden ilişkim bitirmek istemiyorum ama hala görüşüyomu bilmiyorum. Sürekli içimde şüphe ve sürekli sorgulama isteği var kendisine hep çok güvendim 2 yıldan beri beraberz daha önce bu işte değildi ve hiç öyle bişiden suphelenmedim ama şimdi çok mutsuzum uyuyamiyorum ne yapMAM gerek gerçekten bilmiyorum

 18. Merhaba eşimle severek hatta kaçarak evlendik 16 yıllık evliliğimiz var ama maalesef eşim beni yaklaşık 2ay aldattı fakat bu aldatma sadece telefonla genelde mesajlaşma olduğundan eminim konuştum kabul etti pişman olduğunu söyledi özürdiledi vs. Fakat ben beni sevseydi yapmazdı diye düşünüyorum sorduğumda ise beni sevdiğini yeminle söylüyor ama ben beni sevdiğini bildiğim halde inanmıyor güvenmiyorum çokta seviyorum neden böyle bir şey yaptın diyorum bilmiyorum diyor bir anlık gaflete düştüm bana iltifat edince hoşuma gitti diyor ayrılmayı hiç düşünmedim çünkü sadece mesaj ve birkaç seferde telefonla konuşma var yani buluşma yok ondan eminim size sorum ben bir daha eşime eskisi gibi bakabilecekmiyim güvenebilecekmiyim güvenimi kazanmak için elinden geleni yapıyor yapacağını söylüyor ama içimden bir türlü atamıyorum ne yapmalıyım

  • merhaba. bundan sonra nasıl tepkiler vereceğinizi bilemem. psikoterapi ile iç dünyanızı keşfedebilirsiniz. muhabbetle.

 19. Mrb ben aldatilan bir bayan olarak yaziorun bu konudaki yorumunuzu okudum size sormak istedgim evliligim devam.edior ama bn esimin hala bisilere devam.ettigini dusunmekten kendimi ali koyamiorum bu duyguyu yenemedin napmam gerekior

  • merhaba. psikoterapi desteği alabilirsiniz. eşinizden ayrılabileek güce kavuşmadığınız sürece mutlu olabileceğinizi düşünmüyorum. muhabbetle.

 20. Merhaba. Güzel başlayan kavgasız kaprissiz sorunsuz bi ilişkimiz vardı sorunumuz olsa bile güzelce konuşup halledip devam edebiliyoduk. Ailelerimiz de aynı şekilde gayet iyilerdi. 3 ay önce nişanlandık 5 ay sonra düğümüz var. Ben onu çok seviyorum onun da sevdiğini değer verdiğini görebiliyodum ama 3 gün önce beni aldattığını öğrendim inkar edemedi çünkü emindim 3 defa beni aldattığını onunla sadece ihtiyacı olduğu için cinsel birliktelik yaşadığını ama asla sevmediğini çok pişman olduğunu onu eskisi gibi sevmiyecegim affetmeyeceğim için çok pişman oldugunu söyledi. Ailelerimiz ögrendi şuan onu affetmem için herkes ısrarcı ama ben hala olayın şokunu atlatamadım çok seviyorum keşke bunları hiç yaşamasaydık ama ne yapmam gerekiyo hiç bilmiyorum

  • merhaba. okuduğunuz yazı, zaten sorduğunuz soruya cevap olarak yazıldı. yazıyı tekrar okumanızı öneririm.

 21. 1 yıllık iliskinin ardindan cok grnc yasta nisanlanma karari aldik ve nisanlandik partnerimle cok iyi ilrlerken ailesel bi sebepten dolayi psikolojim bozuldu ve nisanlimla yaklasik 1 ay gorusmek istemedim sonra tekrar eskisi gbi devam ettik hersey cok iyiydi beni sevdgini soyluyodu her istedgimi yapiyo surekli benden baskasina bakamayacagini dile getryodu aradan 8 ay gectikten sonra biriyle birlikte oldgunu ogrendim konusmak istemedgim 1 ay boyunca onla gorusmus ve birlikte olmus ustelik arkadasinin yattigi biriyle bunu ogrendgimde dunyam basima yikildi 3 gund boyunca kendimde degildim hastanelik oldum o sadece bir kerelik oldgunu askla olmadgini bidaha olmayacagini ona olan eski güvenimi geri kazanacagini ve bunun icin benim bulundugum mahalleye yerlesecgni soyluyo benden sans istiyo ama benim artik iliskimizden umudum yok surekli sucu kendimde buluyorum ona eskisi gibi asla bakamiyacagimi ona dokunamayacagimi düşünüyorum neolursunuz bana yardim edin ne yapmam gerekiyor

 22. Merhaba ben 3 aylık evliyim eşim iş adamı ve eve her gün geç geliyor ve bir gün geç gelmelerinin işe bağlı olmadığını öğrendim 3 aylık karısını aldattı ve biz de herkesi karşımıza alarak severek evlendik. Onun ailesinin araya girmesiyle tekrar birleştik yalnız ona dokunamıyorum beni şuan mutlu etmek için çok uğraşıyor ama bana samimi gelmiyor o bana dokundukça tecavüze uğruyormuşum gibi geliyor. Bundan kurtulamıyorum ha bir de bizim ilişkimizde hep o baskındı ama bu olaydan sonra ona afedersiniz bir köpekmiş gibi davranıyorum sürekli yaptığını dile getiriyorum hırsımı alamıyorum.

 23. MERHABALAR
  BENİM İLK EŞİMDEN 2 KIZIM VAR 2 EŞİM İLEDE 21 YAŞINDA BİR OĞLUMUZ VAR 25 YILDIR 2 EŞİMLE BİRLİKTEYİM 2006 TARİHİNDEN BUYANA EVLİYİM 2 EŞİMLE ÇÜNKİ İLK EŞİ NİKAHI O TARİHTE VERDİ
  AMA BEN ARA BOZAN DEĞİLİM
  FAKAT EŞİM BEŞ YILDIR BİR KADINLA BİRLİKTEYMİŞ 2 YIL ÖNCE ÖĞRENDİM EVDEN GÖNDERDİM 3 AY KADINLA YAŞADI SONRA BİR ŞEKİLDE EVE DÖNDÜRDÜM BİTİRDİ O KADINLA FAKAT 6 AY ÖNCE YİNE BİR ARAYA GELMİŞLER VE EŞİM ARTIK İNKAR ETMİYOR VAR DİYOR VE MEZARDA BİTECEK ODA KARIM DİYOR DİYOR EVİNE GELİYOR ÖNCE KABULLENİYORUM SONRA DELİRİYORUM TARTIŞMA ÇIKIYOR
  VE KADININ HİÇ BİR MADDİ BEKLENTİSİ YOK VE HENÜZ 34 YAŞINDA SİZCE NE YAPMALIYIM

 24. 7 aylik bi iliskim var ben 25 sevgilim 23 yasinda 3 4 aydir baska bi kizla sadece internet uzerinden konusuyomus dun kizdan ayrilmis kiz beni bulmus bana msj atti sevgilimisiniz diye msjlasmalarini falan atti bana cok uzuldum cok guveniyodum ona hesap sordum inkar etti basta ama sonra ozur diledi defalarca bi tek seni seviyorum dedi ailelerimiz biliyodu iliskimizi ne yapacagimi bilmiyorum butun sosyla medya hesaplarini kapatacam dedi seytana uydum dedi ben aptalim dedi kendine hakaret etti telafi edecem dedi ne yapacagimi bilmiyorum affettim ama kafam allak bullak

 25. Bu kelimeyi ömrümce kullanacagimi dusunmezdim ama kahretsin aldatildim. Hemde pes para etmez bi kadinla resimlerini gordugumde dunya basima yikildi ben gercekten haketmedigim biseyi yasadim ve bende deliler gibi sans istiyor ayrilmak istiyorum ayrilmiyor kesinlikle birakmam diyor pisman hemde cok kotu ama benim gonlum gecti tiksindim resmen ayrilik lafini duyunca resmen deliriyor Adamda oyle bir psikoleji varki kendimi öldurecek raddeye geliyorum diyor pismanliktan ama ben olurde sen yasadiginda baskasiyla olursan diyor ayrilamiyorum yediremiyorum gulemiyorum beynimi yiyorum ne yapicam bilemiyorum 🙁

 26. Merhabalar.Benimde 4 aylik bir iliskim var ve birbirimize her konuda acik olabiliyoruz. Onun bana verdigi degeri sevgiyi cok fazla hissediyorum. Fakat bana bugun baska biriyle gorustugunu itiraf etti. Beni hic kaybetmek istemedigini de soyledi. Fakat bu durum icin soyledigi sey ” senle kesinlikle ilgisi yok ben hep boyleydim”. Sizce ben ne olursa olsun iliskime devam mi etmeliyim yoksa bitirmeli miyim. Cok fazla agir geldi bu gercegi ogrenmek.

 27. merhaba 22 yasındayım 5 yıldır evlıyım 2 cocumuz var cok mutlu oldumuz halde esım benı aldatdı sureklı gızlı gızlı konusdunu goruyorum ben ona yaklasdımda telfonu kapatıyo numarayı sılıyo kac kes ayrı ayrı numaradan mesaj oxudum telfonunda amma dıyor ben senı aldatmadım ne yapacayımı sasırdım

 28. Merhaba ben babamı kaybettim ve o hafta aldatıldığımı öğrendim babam canım herşeyim üzüntüm büyük ve birde ihanet hangisine üzüleceğimi bilemiyorum çıkmazdayım ne yapmalıyım…?

 29. Sevgilimi başka bi kadınla yakaladim.ve bu durumu kabullenemiyorum ilk defa başıma geliyor ve canim çok yanıyor.

 30. Merhaba iki yıllık bir ilişkim vardı şuan ayrıyız fakat kafam çok karışık yapayalnız hissediyorum ne yapacağımı bilemez haldeyim kısaca ilişkimizi anlatacak olursam; yıllarca peşimde koşmuştu erkek arkadasım en sonunda ben de ona aşık oldum fakat ilişkiye başladıktan birkaç ay sonra bana soğuk davranmaya başladı giderek arttı bu ilgisizliği, ilgisiz olduğunu söyledikçe bahaneler öne sürüyordu sınavlar, hayat şartları, ufak tefek hastalıkları vs. 6 aydır iyi gidiyorduk genel olarak. Bundan üç ay önce ilgisizlikleri arttı hatta aşılamaya başlamıştı beni, oturup konuştuk bana artık ulaşılmaz gelmediğim icin monotona bağladığını ayrılmak istersem tamam diyeceğini söyledi ben de ayrılmak istiyorum dedim ağladı bırakmak istemedi (duyguları hemen değişiyor bugün evlilikten bahşediyor bir yıla evlenelim vs şeklinde bir hafta sonra evlilik çok ağır bir şey ben hazır değilim diyor mesela konuyu ben acmama rağmen) ben o ayrılık sürecinde çok soğudum ama bir şekilde gönlümü aldı bu ayrılıktan önce bana bir yalan söylemişti yalana dayanamadığımı bildiği halde. Yine de affetmiştim. Sonrasında söz verdi ne olursa olsun yalan söylemeyeceğine dair. Geçen gün sosyal hesabının arama bölümünde birkaç tane kız aradığını onların profiline baktığını gördüm kızlarla konuşup mesajlaşmadı ama önce bir bahane attı sonra yalan söylediğini itiraf etti kızı başka bir sosyal ağda görmüş merak etmiş sayfasına bakmış günlerce diğeri de aynı yerde çalıştığı bir kişi çok gıcık diyor merak etmiş bakmış ama günlerce bakmış ben bunu duyunca ayrıldım. Bundan sonra yapacağı şey başka kızlarla konuşup görüşmek olacak çünkü.bunları yapacak bir insan değildi bu yüzden güvenip yıllarca bırakmadım onu ama affettikçe her şey daha kötüye gidiyor. yalan söylediğini itiraf ederken yüzünde aşağılayıcı bir sırıtış vardı gözümün önünden gitmiyor. Ayrılınca da ağladı hala mesaj atıyor bitmesin diye bana yardım edin dengem şaştı gercekten.

 31. Merhaba 4 yıllık evli bi bayanım eşim beni bi hayat kadınıyla aldatıyor hemen hemen her gece yanına gidiyor ve ben bunu hissediyorum. Bi çocuğum var ve küçük 2 yaşında ayrılmak istiyorum bebeğime DAYANAMIYORum ailemin yanına götüremeyeceğim için. Ne yapmalıyım eşim beni sahipleniyor kıskanıyor seviyor hissediyorum aldattığı kadın benden çok daha büyük bi akıl verin Allah rızası için

 32. Merhaba ben 7 aylık evliydim. Ben 32 eşim de 32 yasında. 1 ay önce aldatıldığımi öğrenince ayrıldım. Zaten sürekli kavga ediyorduk ve annesinden bıkmıştım. Aldatıldığımi da öğrenince resmen kurtuldum dedim Sevinç’le uzaklaştım. Olayı söyle ögrendim. Sevgilisi Benimle konuşmak istediğini mesajı attı. Fotoğraf yollayacakmış. Esim de güya ondan ayrılmak istediğini söyleyince hırsından bana foto attı ve ben de ayrıldım. İlk öğrendiğimde beni sevdiğini düşünüyor , elinde sonunda beni tercih edeceğini düşünmüştüm . Telefonlarını açmıyorum ama herkesi arıyor ona inanmıyorum. Hep yalan söylediğini düşünüyorum gözümde cok küçüldü. Bitti benim icin. Fakat Daha yakın zamanlarda ses kayıtlarını yolladı diğer kiz. Eşimin konuşmasını arkadaşına kayitettirmis. Onu cok sevdiğini kaciracagini ya da boşanacağını söylüyor. Bunları duymak, beni hic sevmemiş olduğunu düşünmek beni cok üzdü. Geceleri uyuyamıyorum. Ağlamalara başladım gizliden. Nasil basa çıkmalıyım bu üzüntüyle?

 33. eşimin başka kadınlarla mesajlaştığını görüştüğünü öğrendim.telefonundaki arkadaşlık sitelerini gördüm.konuşmaları görünce dünyam başıma yıkıldı.bu da artık benden vazgectiğinin göstergesi diye düşünüyorum.ama neden bilmiyorum bildiğimi söyleyemedim kendime bir zaman koydum ve ailemin yanına taşınacağım.bir süre yalnız kalıp kendimi onsuz bir hayat için sorgulayacağım ve yapabileceğime inanıyorum.sizden ne istiyorum galiba doğru yaptığımı destekleyen birkaç kelime

 34. Yusuf bey merhabalar.. Saat şu anda sabaha karşı 5 olmak üzere.. durdugum yer oturdugum herşey batıyor.. Google herşeyi bilir ya.. Aldatıldım yazdım karşıma siz çıktınız. 26 yaşındayım bir evlilik yaptım ilkokul birinci sınıfa giden bir oğlum var eski eşimle 6 yıl önce boşandık.. Tipik hamileyken aldatma yaşım cok kücük oldugu için evcilik oynuyor gibi geliyordu nerden bilebilirdim bu şekilde acılar çıkacagını.. Özel bir firmada dişimle tırnagımla bir yerlere geldim baba ocagında.. Bir polis memuruyla tanıştım bundan bir yıl önce hayatıma boşandıktan sonra bu denli ciddi ve birşeyler hissettigim kimse girmedi. 8 aya yakın birlikte yaşadık bir sabah telefonuna bakmak istedim o esnada ortamda kendisi yoktu bir bayan tarafından 2 kere pazar günü arandıgını daha sonrasında onun kendisini aradıgını ancak watsapptan da bayanı engelledigini gördüm kendisine sordum diger erkek memurun kız arkadaşı oldugunu işini halletmesi için kendisine yönlendirigini söyledi.. Bayanın numarasını aldım ve aradım işin öyle olmadıgını birlikte yaşadıgım kişinin ona bir cafe de pasaportunu verdigini ve de bayan özel hayatını sorunca özel hayatının olmadıgını sadece ailesinde sıkıntılar oldugunu söylemiş aramızda taktıgımız yüzügünde parmagında olmadıgını ben sorunca belirtti.. Bayanla seviyeli görüştük bayanın bana söyledigi hiç birşeyi karşı taraf inkar etmedi sanki agız birligi yapmış gibilerdi önce birlikte yaşadıgım kişiye 15 bin civarında kredi cektigim için çalıştıgı yere gittim şikayetci oldum darpta var bu sırada herşeyi anlattım bir bir.. sonra ekiple birlikte eşyalarımı toplayıp babamlara geldim bir saat sonra işe gidicem az öncede senin öz saygın olsa yüzügünü parmagından cıkartıp eve gelirken takmazdın yazdım engelledi.. ayrıldık ama ben yazıda yazan öfke kusmadayım yanlış biliyorum yusuf bey benim önüme geliyor elimi atsam yakalıyorum belki de iyi niyetimden.. Bana iki satır birşey yazsanız bile kafidir.. Saygılar.

 35. Çok uzaktasınız online terapi yapmıyor musunuz?

 36. 10 yıllık evliyim eşim 3 yıl önce beni aldatmış tam 1 buçuk yıl duygusal ilişki yaşamış kadının bitiresiyle son bulmuş ben de suphelendim 3 yılın sonunda emelime ulaştım bana herşeyi anlattı ama sindiremiyorum 2 çocuğum var beni aptal yerine koydu resmen fiziksel aldatmadim sadece telefonda konuştuk dedi ama guvenim bitti bosanicam çocuklarım aklıma geliyo vazgeciyorum bana bi yol gösterin ne olur kızım daha 4 aylık

 37. 10 yıllık evliyim 3 yıl önce eşinden supgelendim ve şimdi gerçeği söyledi bana itiraf etti 3 yıl önce beni 1 buçuk yıl duygusal olarak aldatmış ve kadın bitirmiş ilişkiyi esimde tamam demiş o zamanlar oğlum 2 yaşındaydı şimdi oğlum 5 yaşında ve bir kızım var 4 aylık beni aptal yerine koymalarinami yaniyim cocuklarimami fiziksel aldatilsam bu kadar canım yanmaz ama duygusal olunca canım aciyo nevyapmaliyim ne olur bebeğim varcterapistede gidemiyorum delircem akşam unutup sabah tekrar başa dönüyorum eşim söz veriyo tekrar güven vercekmis bana ama ben güvenini yitirdim ayrılmak istiyorum maddi açıdan sıkıntıda değilim fakat çocuklarımı dusunuyorum ayrılık eşime ceza olsa çocuklarında ceza olcak bi yol gösterin

 38. 10 yillik bi iliskim vardi. Bu surecte iki kez kiskanc oldugumla ilgili gerekce gostererek ayrildi. Yine baristik ve evlendik . memur oldu 4 ay uzak kaldik eclilik hazirliklari yapiyorduk bir haftalik ziyaretine gittigim de burnumdan getirdi suphelendim ama toz konduramadim derken yine kiskanc ce guvensizlikten dem vurdu 4 ay onu yalniz biraktim guvenmesem yaparmiydim neyse 8 ay sonra bosandik bosadim cunku gercekleri ogrenmek istiyordum iki ay gecti ve mesai arkadasina yazdigi mektup elime gecti yasadigim acinin tarifi yok. Simdi ailesine ve yuzune vurmak mi dogru yoksa ilahi adalet deyip susmakmi bi erkek olarak ne yapmaliyim. Yusuf bey

 39. İyi sabahlar
  42 yasinda bir erkegim 9 yillik evliyim
  Evliligimizde tartismalar biraz fazla yer tutuyor genelde ailelerden.
  4.5 yasinda bir oglum var ve karim tarafindan 1 yildir aldatiliyorum
  Kendisini telefon dokumlerinden yakaladim
  Uyardim yapma cocugumuz yuvamiz var dedim bikackere oldu bu olay
  Cinsel anlamda olmadigini soylesede
  tamam dedi ama hala devam etmis
  Adamla karsi karsiya geldik uyardim ama adam karimdan vazgecmemekte kararli
  Karim onu sevdigini bile soyledi
  Simdi karim kendisi bosanma davasi aciyor
  Benim gecmiste hatalarim olmustur onunda
  ama bu beni aldatmayi hakli hale getirmez.
  Kendime soz dinletemiyorum cocugumuz var onun icin uzuluyorum uykularim kaciyor.
  Dogru dusunemiyorum.
  Bosanmak dogru sey ama mantigim kalbime soz geciremiyor. Agirima gidiyor bana yapilan
  Ne yapacagimi sasirmis durumdagim yardim edin

 40. Merhabalar ben 9 yıllık evliyim 2 yıl önce eve geldigimde eşim telefonla başka bir erkekle konışuyordu bende kim o deyince arkadaşımın babası arkadaşıma ulaşamdı beni aradı diyerek yalan söyledi telefonu ver arayacagım dedim vermedi elimden aldı cugumuzun hatrına birşey demedim uyardım 6 ay sonra tekrar aynı şekilde bir telefon geldi erkekti eşime nbr canım dedi eşimde beni görünce telefonu kapattı bağırıp çağırdım boşanalım dedim yalvardı yakardı öyle bişe yok dedi ayrılmayalım seni çok seviyorum diyor aynısını yapıyor. Şimdide akrabamın yanına gidiyorum dedi aradım orada degil arkadaşım yanındayım dedi görüntülü ara görücem dedim telefonu kapattı arkadaşını göstermedi.boşanmak istitorum.bu zamana kadar boşanmmammı lazmdı acaba kendi kendimi yiyip bitiriyorum şu an

  • Merhaba. Boşanmakla ilgili karar vermekte zorlanıyorsanız, psikoterapi desteği alabilirsiniz. Ön görüşme ve randevu için 0505 495 4727’den bana ulaşabilirsiniz. Muhabbetle.

 41. Esim beni aldatini süpeĺeniyorum cünkü vucutund hp tirnak izleri var vebenimlede iliskiye girmiyor uzun zamandir

  • Size basta anlatgim gibi beni aldatigindan süpeleniyorum mesela boynu hep kizarik omuzĺarinda tirnak gecirlmis gibi izler hp ayni yerlerde birkerede kilodunu ici disa dönük idi gece yatarken fark etim önceden o isyerinde kenisi calisiyordu simdi benide ayni firmaya aldirdi bana ispat etmek icin bak ben seni aldatmiyorum gibilerinden ama vücutunda ve boynunda ayni izler devam ediyor ve ben sordugum zaman kasiyorum diyor hep resimlerini cektim ve arada siradada parfüm kokuyor size daha onun gbi dacok anlaticam var ite böyle bana nasil yardimci olabilirsiniz

   • Yusuf BAYALAN

    Merhaba. Eşinizin sizi aldattığıyla ilgili şüpheleriniz var. Bu durumla ilgili benden talebiniz nedir?

 42. Maalesef ben de aldatıldım demeyeceğim bu sayede eşimin nasıl biri olduğunu öğrendim, aslında gerçek anlamda onu şimdi tanıdım. Ama ister istemez üzüldüm, üzerimdeki ölü toprağını atmaya çalışıyorum. Zor ama iyileşeceğim. Ben ömrümün sonuna kadar unutamayâcağım bu durumu. Yaralı bir kalple devam etmeye çalışıyorum sadece. Bekarsanız ve sevdiğiniz kişi tarafından aldatıldıysanız, ya da kötü bir olaya rastladıysanız, tesadüf eseri sizi üzecek bir fotoğraf ya da bir mesaj gördüyseniz bırakın yol verin gitsin, yine yapar inanmayın, sizin yerinizde olabilmek için neler vermezdim ki…Özel sebeplerden ötürü boşanamıyorum mâalesef gerekçe değil inanın imkanım olsa koşa koşa bırakırdım. Hayatınızı, hayallerinizi yıkmalarına, yakmalarına izin vermeyin unutursunuz. Ama evliyken eliniz kolunuz bağlı kalıyor. Bekarsanız şanslısınız. Kimsenin sizi üzmesine izin vermeyin. Kimseye kendinizden daha fazla değer vermeyin. Sizi değersiz hissettirmelerine de izin vermeyin. Lütfen… Kendime olamadım ama umarım size yardımcı olabilmişimdir.

  • Aldatıldıysanız evliyseniz ve çocuğunuz yoksa ayrılın neden mi çünkü tekrar aldatır çocuk olunca eşinize zaman ayıramayacaksınız o size destek olacağına başkasına gidecek ve çocuğunu babasından uzak büyütmek istemeyeceksin çocuğunun psikolojisini düşüneceksin iki ucu boklu değnek o nedenle evli ve çocuklulara oranla şanslı bile sayılabilirsin defet gitsin.

 43. Merhabalar ben bundan bir ay once dogum yaptim esim yanimdz hastanede kaliyordu ve sikildigi icin internetde biriyle tanismis ben yukarda agri cekerken o hastande kiwla bulusmus ben bunu yakaladim cok pisman oldgu fln soyledi bi sans daha vermek istedil bir hqftq sonra arkadas ceverisi yuzunden tekrar aldatmis beni hemde ben canim sıkılıyor gezelim fln derken beni gezmeye goturmeyip onla gezmisbana soyledgi sozleri onada soylemis suan tekrar affettim cok seviyorum onsuz yapamiycagimi biliyorum ama ona her baktigimda cok kiziyorum surekli aglamak istiyorum

 44. Hocam merhaba yaklaşık 4 yıldır evliyiz ben doğruyu söylemek gerekirse evliliğim evvelindeki süreç çok hızlı gelişti ve evlendik ben kendi kendimi kandırmışım sevdiğimi sanmışım ama değilmiş sadece düzenim olsun diye evlenmişim evvela eşimin gerçekten maddi desteğini çok gördüm bunu belirtmeliyim bütün sıkıntı bende diye hesap ederken eski sevdiğim bayanı unutamadım çünkü onu yüzüstü bırakmıştım kendimce sebeplerim vardı tabi sonrasında hiç ihtimal dahi vermezken eşimin daha 3 aylık evli iken biriyle aldattığını öğrendim ben ne yapabilirim?teşekkürler saygılarımla

 45. Merhaba. Benim 2 yıllık bi ilişkim var. Ailelerimiz biliyor. Ne kadar kavga etsekte illa barışıyoruz kopamıyoruz. Herkesten çokça farklıyız bağlıyız, çok seviyoruz. Onun im yaptığım fedakarlıkların haddi hesabı yok. Beraber uyuduk, yakınlaştık. Durup dururken benim için ağladığını, özlediğinde ağladığını biliyorum. Sevgiliden çok yakın arkadaş gibiyiz de. Birbirimizin herşeyini biliyoruz. Uzun bi süredir aramız bozuk. Geçmişte arkadaşlarıyla genel eve gittiğini öğrendim. Ondan soğdum ama yinede çok seviyorum benden önce diye unutmaya çalıştım. Çünkü o da gerçekten benimle değişti. Herkes farkında bambaşka biri oldu. Ama aklımda hep bi korku vardı benleyken de gitmişmidir diye. Bu konuda ısrarladım . O da artık yalansız bi ilişkimiz olsun diye iyiraf etti gözleri dolu dolu. Hataymış çok pişmanmış daha o zamanlar yeni olduğumuz için beni tanımıyomuş hiç bişeyimi bilmiyomuş. 1 aylıkken bi gece arkadaşlarına uyup tekrar gitmiş. Nefsine hakim olamamış. Çok pişmanmış ağladı bunu sana nasıl yaptım diye. Ondan sonra bidaha hiç gitmemiş. Sadece 1 kez olduğuna ve bundan sonra hayatında ben varken asla aldatma olmayacağına kurana el bastı. Çok sevdiğini biliyorum. Uğraşıyo bitmemesi için. Bundan sonra olmıycağına da inanıyorum konumlarımız açık, ailesi bu konuyu biliyo, sözümü de dinliyodu. Ama ilk defa biri tarafından aldatıldım, ve bunu bana herşeyden çok değer verdiğim kişi yaptı. Çokça bilirim evine gittiğimde bana sarılıp durup durup ağladığını. Belkide daha o zamanlar pişmandı ama söyleyemedi bitmesin diye. Bende onunla cinsel anlamda yakın oldum. Onunla tattım herşeyi. Nr kadar yapsada eminim onda da ben farklıydım. Genel ev dışında kimseyle bi ilişkisi olmadı o yöndr buna da el bastı. Ama beni aldattığı için çok üzüldüm o zaman daha benim elimi bile tutmamıştı çok iyi tanımıyoduk. O bana zamanla tutuldu. Ama bunu nasıl aşarız bilmiyorum ben yapsam o asla affetmezdi ama ben 2 yılı nasıl silerim her anım her ilkim onla. Ailemi karşıma almıştım ben onun için. Ölümüne seviyodum. Ağır geldi şimdi yanına gidiyorum ama yakın değilim sadece susuyorum dokunamıyo izin vermiyorum sarılmasına elimi tutmasına. Güzelce anlattı, hata olduğunu bidaha gitmediğini ama ben takıntılı biriyim korkuyorum ve üzülüyorum bunu bana nasıl yaptı diye 🙁

 46. merhabalar 6 yıllık evliyim eşim beni bir başkasıyla aldattı ayrılmayı duşundum ama iki tane çocuğum var çok kuçukler biri 4 yaşında diğeri 2 yaşında sizce ne yapmalıyım bu durumuda kabullenemiyorum

 47. merhaba 8 yillik evliyim esimin simdiye kadar hic bir yanlisini gormedim. ama iki ay once cok degisik davranmaya basladi ve ben hissediyordum ama kanitlayamadm gectigimiz hafta bi telefonunda kadinla resmini gordum kadini ben yokken evimize getirmis ustelik kadin evli tek seferlik bisi oldugunu soyledi agladi bi daha olmayacagina yemin etti iki cocugum var affetmek zorunda kaldm ama aklimdan bu durumu atamiyorum evimize girmek dahi gelmiyor icimden sizce ne yapmaliym yardm edin lutfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu İçin Tıklayın!