Çarşamba , Eylül 19 2018
Ana Sayfa / Genel / Bakırköy’de Psikolog

Bakırköy’de Psikolog

Her şeyden evvel bu yazıyı, bakırköy psikolog veya psikolog bakırköy gibi kelimelerle internet araması yapanlar için hazırladığımızı bilmenizi isteriz. Bunun anlamı aslında basitçe şudur: Sizin aradığınızın bizde olduğunu size bildirmek istiyoruz.

Psikolog kelimesinin, pek çok insanın zihninde ne anlama geldiğini psikolog odaklı yazıda daha önce ifade etmiştik. Burada da, üzerinde kısaca durmakta fayda görüyoruz.

“Bakırköy’de psikolog arıyorum.” diyen ne demek istiyor?

Psikolog kelimesi, pek çok meslek dalını ve psikolojik yardım uzmanlığını kuşatıcı bir şekilde kullanılıyor. Dolayısıyla bakırköy psikolog veya psikolog bakırköy anahtar kelimeleriyle arama yapanlar için varsaydığımız şey şudur: Bu kişiler Bakırköy’de psikolog arıyorlar.

Peki, her psikolog arayan aynı şeyi mi arıyor?

Bu soruya cevabımız “hayır” olacaktır. Öyleyse, “bakırköy psikolog” veya “psikolog bakırköy” kelimeleriyle arama yapanlar bize göre ne arıyor olabilirler? İsterseniz bazılarını listeleyelim:

Bakırköy’de psikolojik danışman veya psikoterapist: Psikolog ile, çoğunlukla psikoterapi (psikolojik danışmanlık) hizmeti sunan kişi kast edilir. Oysa bunun için psikolog dışında, psikoterapist, psikolojik danışman, psikiyatrist gibi uzmanlardan da destek alınabilir.

Bakırköy’de ilişki (çift, evlilik ve aile) terapisti: Bazen kişiler aradığı hizmet ilişki terapistidir. Ancak, çift terapisti, evlilik terapisti ve aile terapisti gibi uzmanlara ulaşmak amacıyla da psikolog araması yapılabiliyor.

Bakırköy’de cinsel terapist: Aynı şekilde, cinsel terapiyi de sadece psikoloji bölümü mezunu olan psikologlar yapmaz. Konuyla ilgili eğitim alan başka bölüm mezunları da aynı hizmeti sunabilir.

Bakırköy’de çocuk terapisti: Pek çok insan için çocuğa terapi desteğini verebilecek kişi psikologtur. Oysa aynı mantıkla bakarsak, önemli olan uzmanın ehliyetidir, sadece mezuniyeti değil.

İnternette “Bakırköy Psikolog” araması yapanlara öneriler

Şu ana kadar ifade ettiklerimizden hareketle zihninizde zaten bir intiba oluştuğunu varsayıyoruz. Ancak birkaç öneride bulunmayı da gerekli görüyoruz:

  • “Bakırköy Psikolog” gibi arama yaptığınızda, aradığınız uzmanlığın ne olduğunu bir daha düşünün.
  • Arama sonucunda “Psikolog için randevu almak istiyorum.” yerine, “Yaşadığım şu sorun için psikolojik destek istiyorum. Acaba bana yardımcı olabilir misiniz?” gibi bir yaklaşım sergileyin. Alacağınız hizmetle ilgili uzmanı netleştirmezseniz hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.
  • Size destek verecek uzmanla mümkünse bir ön görüşme yapın. Beklentilerinizi ifade edin. Size yardımcı olup olamayacağı konusunda bir mutabakata varın. Mesela her psikolog alkol kullanımı ile ilgili terapi desteği sunamaz. Ancak siz, psikolog diye randevu alırsanız, vaktinizi ve paranızı boşa harcamış olursunuz.
  • Randevu aldığınızda, zamanlamanıza dikkat edin. Çünkü maalesef ki Bakırköy, trafik açısından sorun yaşayabileceğiniz bir bölgedir.

Şayet, psikolog bakırköy, bakırköy psikolog gibi kelimelerle arama yapmış ve bu yazıyı okumuşsanız, ön görüşme ve randevu için 0505 495 4727 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Bu da Var

Disleksi Nedir?

Tarihçesi 1896 yılına dek uzanan disleksi kavramının akılda kalan ilk karşılığı doğuştan kelime körlüğü şeklindeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu İçin Tıklayın!