Çarşamba , Eylül 19 2018
Ana Sayfa / Genel / Eşim Beni Sevmiyor, Ne Yapmalıyım?

Eşim Beni Sevmiyor, Ne Yapmalıyım?

“Eşim (karım, kocam) beni sevmiyor.” pek çok evli (evli olmayanlar arkadaşım, sevgilim, nişanlım vb. diyebilir tabii ki) insan tarafından bir yakınma olarak dile getiriliyor. Sadece yakınma olarak kalmanın ötesinde, pek çok psikoterapi / psikolojik danışma seansının odak noktasını bu ifade oluşturabiliyor. Şu soruyu sormak ve tatmin edici bir cevap almak için psikoterapiste başvuruyor pek çok insan: “Eşim beni sevmiyor; ne yapmalıyım?”

www.terapievi.com, kendisine belirlediği amaçlar arasına, yaşadıkları sorunlar için, okuyucularına yeni ufuklar açmayı da koydu. Buna istinaden de tarafımıza yöneltilen sorulara burada cevap vermeye çalışıyoruz. Cevaplarımızın baştan savma olmamasına, okuyucu nezdinde bir değeri olmasına özen gösteriyoruz.

Yazının başlığını oluşturan “Eşim beni sevmiyor ise ne yapabilirim?” sorusunu analiz ederek devam edelim yazımıza. Sorunun birkaç boyutlu olarak ele alınabileceğini düşünüyorum:

1- “Eşim (karım, kocam) beni sevmiyor.” düşünceniz gerçeği ne kadar yansıtıyor?

“Bir düşünceye inanıyor olmamız, düşündüğümüz şeyin gerçek olduğu anlamına gelmez.” Bu ilke, özellikle bilişsel davranışçı terapide çok önemli bir yer işgal eder. Özellikle başkalarının zihninde olan bitenlerle ilgili geliştirdiğimiz varsayımların, ilk etapta sadece varsayım (henüz doğrulanmamış düşünce) olduğunu görebilmeliyiz. Dolayısıyla, sahip olduğumuz varsayımla ilgili (Yani “Eşim beni sevmiyor.” düşüncesi ile ilgili) geniş çaplı bir araştırma yapmalıyız. Bunun için kendinize şu türden sorular (kalem kağıt kullanarak, yazıp çizerek) sorabilirsiniz:

– Eşimin beni sevmediğini nereden / hangi işaretlerden anlıyorum?

– Eşimin beni sevdiğine dair (sahip olduğunuz asıl düşüncenin aksi yönde) ipuçları var mı?

– Eşim bana nasıl davransaydı beni sevdiğini anlardım (düşünürdüm ve hissederdim)?

– Eşimin bana karşı olan tutumlarının, beni sevmemesi dışında başka bir anlamı olabilir mi?

– Eşim beni gerçekten sevmiyor mu; yoksa, ben eşim tarafından sevildiğimi hissetmiyor muyum?

– Benim yaşadıklarımın aynısını bir arkadaşım yaşasaydı, yorumum ne olurdu?

– Eşimin bana karşı tutumlarını başkaları nasıl değerlendirir / değerlendiriyor?

2- “Eşim (karım, kocam) beni sevmiyor.” düşünceniz gerçek ise ne olacak?

Eşinizin size karşı sahip olduğu hislerle ilgili düşüncenizde haklı olabilirsiniz. Evet, eşiniz sizi sevmiyor da olabilir. Bu durumda da, bir psikolojik yardım uzmanı olarak benim bakışım şöyle olacaktır:

– İlişki, karşılıklı gerçekleştirilen bir etkileşimdir. Dolayısıyla bir ilişkide ortaya çıkan duyguları büyük oranda karşılıklı belirliyoruz. Yani biz bir ilişkide edilgen değil etken bir pozisyondayız. Eşimiz tarafından yeterince sevilmediğimizden şikayetçi olduğumuzda, yaşadıklarımızda kendimizin hiçbir olumsuz etkisi olmadığını düşünürüz. Bize göre olan biten şey, kendimizin dışında gerçekleşmektedir. Bu yüzden kendimizi çoğunlukla çaresiz ya da kurban gibi algılarız. Ancak yapılan pek çok bilimsel çalışmada, bırakın yetişkin insanlar arasındaki ilişkiyi, yeni doğan bebekle annesi arasındaki ilişkide bile bebeğin belirleyici bir rolü olduğunu (tabii ki bebek bunun bilincinde değil) ortaya koyuyor. Hal böyleyken, sadece eşimizin yapıp yapmadıklarına odaklanmak çok işe yarar bir yaklaşım olarak düşünülemez gibi geliyor bana.

– İlişkinin karşılıklı bir yaşantı olduğunu kabul ettikten sonra yapabileceğimiz şey, ilişkideki kendi rolümüze odaklanmaktır. Yani ben bu ilişkide hangi tutumları sergiliyorum? Ne yapıyorum ya da yapmıyorum? Ne söylüyorum ya da söylemiyorum? Sahip olduğumuz tutumlar büyük oranda eşimizin bize karşı hissettiği duyguları tetikliyor. Tabii ki bu yaklaşım, birisini kendimize “ona rağmen” aşık edebileceğimiz anlamına gelmiyor.

– Kabul etmemiz gereken bir diğer nokta, eşimizin duygularını tahrik ettiğimizdir. Aslına bakarsanız belki de işin özü budur: Biz birbirimizin duygularını tahrik ediyoruz. Peki hangi duyguları? Bir ilişkide yaşanabilecek bütün duyguları. Sevgi, nefret, öfke, yetersizlik, beceriksizlik, değersizlik, değerlilik, hayal kırıklığı, umut, endişe, pişmanlık gibi duyguları yaşadığımız ilişkide tahrik ediyoruz. O halde, bana kalırsa bir ilişkideki en önemli meselelerden biri, eşimizin hangi duygusunu tahrik ettiğimizdir.

– Şu ana kadar söylediklerimin ana noktası aslında şu: Sevilmeyi değil de sevilebilir olmayı hedeflemeliyiz. Çünkü bizim elimizde olan sadece sevilebilir / kabul edilebilir tutumlar sergilemektir. Sevilmek ise biraz da kısmet işi. Peki sevilebilir olmak sevilmenin garantisi değilse ne olacak?

3- Her şeye rağmen sevilmiyor isek ne olacak?

Bazen insan olarak bizler, normal ihtiyaçlarımızı anormal yollarla gidermeye çalışıyoruz. Yani, aslında sevme becerisinden yoksun birisinden sevilmeyi talep edebiliriz. Dolayısıyla, yukarıda söylediklerim, “şayet eşimiz tarafından sevilmiyorsak tüm sorumluluğun bize ait olduğu” anlamına gelmemektedir. Emin olun, bizi bu halimizle bile sevenler çıkacaktır.

Bir ilişkinin merkezindeki duygulardan birisi bence hayal kırklığıdır. Hayal kırıklığı sözlükte, “çok istenilen ya da umulan bir şeyin gerçekleşmeyişinden duyulan üzüntü” olarak tanımlanıyor. İnsanoğlu olarak bizler ilişkimizden, sevilmek, beğenilmek, onaylanmak gibi pozitif duyguları ummaktayız. Gelin görün ki, bunlara ulaşabilmek bizim yapıp etmelerimizle birlikte önemli oranda karşı tarafın elinde olmaktadır. Bu anlamda bizler muhtaç varlıklarız. Şair, “Ben sana mecburum bilemezsin.” dediğinde çok temel bir insan gerçekliğini bize gösteriyor.

Hayal kırıklığı kaçınılmaz ise, bize düşen ona tahammül edebilmeyi öğrenmektir. Yani sevilmemeyi kabul edebilmek, onun getireceği acılara, iç yanmalarına katlanmayı öğrenebilmek. Bu mümkün müdür? Evet mümkündür. Şayet bunu kendi başımıza beceremiyorsak psikoterapi bize bu anlamda ciddi düzeyde yardımcı oluyor.

Özetle, “Eşim (karım, kocam) beni sevmiyor, ne yapmalıyım?” diye soranlara önerilerim şöyle:

– Gerçekten sevilip sevilmediğini yeniden ve daha etraflıca gözden geçir.

– Sevilmekten ziyade sevilebilir olmayı hedef haline getir.

– Her şeye rağmen sevilmiyorsan, durumu kabullen, eşinden ayrılman gerekiyorsa ayrıl, ve hem sevip hem sevileceğin bir ilişkiyi kurmaya çalış. Olmazı oldurmaya çalışmaktan vazgeç.

Lütfen konuyla ilgili düşüncelerinizi, yazının yorum kısmından benimle paylaşın. Yorumlarınız konunun gelişmesine katkı sağlayacaktır. Muhabbetle.

Bu da Var

Disleksi Nedir?

Tarihçesi 1896 yılına dek uzanan disleksi kavramının akılda kalan ilk karşılığı doğuştan kelime körlüğü şeklindeki …

117 yorum

 1. öncelikle merhabalar demek isterim,
  evet eşim beni sevmiyor ayrılmadan önce zaman istiyor . kendine zaman tanıyor. sevebilmek için mi yoksa benim alışmam için mi. seni sevmediğini bile bile nasıl birlikte seni sevmesini bekleyebilirsin ve bir de küçük çocuğun varsa…

  • Merhaba. Eşinizin ne düşündüğünü bilme şansım yok. Belki tutkusu yoktur ama mantıken evliliğini devam ettirmek istiyordur. Belki sizi, belki de kendisini sürece alıştırıyordur. Belki kendi içinde bir muhasebe yapıyordur. Olasılıklar çok fazla. Muhabbetle.

 2. Merhabalar,Kocam sorduğumda beni sevdiğini söylüyor fakat beni Mutlu edecek ve yapabileceğini bildiğim hiç bir isteğimi yerine getirmiyor,en basit örnek bir pantolonu ütüsüz diye bana küfür ve hakaret ediyor,evden kovuyor,ayrılmak istiyorum ama çocuğum olduğu için kararsızım,bir de madem beni istemiyor o ayrılsın diyorum,ama katlanamıyorum,yıllarım heba olup gidiyor, ne yapmalıyım?

  • Merhaba. Sorunuzun cevabı yazıda var. Yazıdakilerin hangisini yaptınız ve yeterli olmadı acaba?

  • Benim eşimle altı senelik bir evliliğim var. Bu dönem zarfında eşimi dövdüm hakaret ettim yaptıklarını kısıtladım arkadaşlarıyla görüştürmedim ve en sonunda birgün yine darp ettiğimde ve evden gittiğimde annesini çağırmış anneside alıp gitti kızını. O benim her halimi çekti kabul etti dayandı gideli yirmigün oldu. Birtane de oğlum var beş yaşında. Arada eşimle çocukla görüşüyoruz ayaklarına kapandım yalvardım ağladım intihar bile etmeye kalktım. Şimdi kararsız oldunu onu biraz rahat bırakmam gerektini değiştimi söylediğim halde hala baskı yaptımı düşünüyor. Bir düşünücem diyor beşdakika sonra seni istemiyorum sevmiyorum diyor. İlk zamanlar olaydan sonra boşanma davası açtı, şimdi bi öneri getiriyor arasan 24saat geçmeden yok diyor ben çok düşündüm içim seni istemiyor sevmiyorum diyor. Ben karşısında ağlarken bazen çok soğukkanlı duruyor bazende gözleri doluyor ağlıyor. Yine konuşup anlaşmıştık eğer dedi annemlerin burdan ev tutarsan bende çalışabilicem çocuğu okuldan bizimkiler alabilecek dedi. Ertesi gün yine istemiyorum dedi. Benimle resmen oynuyor. Şimdi kabul ettim hemen taşınayım bütün borçları kapatıp orada ev açayım artık herşey senin istediğin gibi olucak dedim. Bilmiyorum kararsızım beni bikaç gün rahat bırak yazma arama dedi. Ne yapacamı şaşırdım kaldım.

 3. Merhaba,ben bakuden yaziyirum.esimi cok fazla seviyorum.o da beni seviyor goruyorum.ama annesiyle aramizda bir sorun oldugunda beni hakli gorup de soylemiyor.hakli oldugumu bildigini biliyorum ama bana sen haklisin annemi gecistir benim icin falan soylemiyor.gunahi bende goruyor genellikle.annesine de soyluyor tabii ki ama benim de burnumdan getiriryor her seyi.bana deger vermiyor.agliyorum her gun kendisine de bunu soyluyorum.bana neden oyle dusundugumu soyluyor.sebeplerini saydigimda her seyin sebebi sensin diyor.her gun bana bir cok kez sevdigini soyluyor.bu gibi konularda sikinti yok ama ben bana deger vermedigini dusunuyorum.simdi de beni aglatti mesela,ama gelip benle konusmuycak,ozur dilemiycek,cunki beni olay cikaran,huzursuz biri gibi goruyor.benim aglamam uzulmem artik onun icin normal bisiy olmus.hic umursamiyor uzulmemi.ben annesine onun icin katlaniyorum ama onlada sorunlara benim sebep oldugumu soyluyor.intihara kalkistim bana sen hastasin dedi.beni bu hale getiren seye hic bakmadi bile.yinede sorun bende oldu.umursamiyor beni.her sey yolunda,ama umursamazlik deger vermemesi beni cok kotu etkiliyor.stressten cocuk da olmuyor.anlamiyo bu insan beni ne kadar uzdugunu anlamiyor.coookkkk kinustum onunla bu mevzuda ama ona kar etmiyor.anlamiyo.bensiz 1saat bile gecirse ozluyor ben de onu.her gun kac defa sariliyiruz birbirimize.ama bunlar onda hic bisey ifade etmiyor.ve ben ondan kusemiyorum,kinusmadan duramiyorum.o benim en zayif noktam olmus.ona karsi koyamiyorum kendimi.o da bunu biliyor ve beni uzup incitib aglatmaya cekinmiyor.ben asiri seviyorum onu belkide sebep bu olabilir.ama kendimi durduramiyorum.kukurumu kirsada her gun belkide aglatsada kendimi onu sevmekden ali koyamiyorum.ama o da beni umursamiyor,kirilan kalbimi yok sayiyor,her seyin sebebini bende goruyior.ben napicami bilmiyorum ama aglamaktan artik cok yiruldum.artik hakkaten takatim yik.seviyo ama umursamiyor,kalbimi onarmiyor,hic umrunda degil ben bunun kalbini kirdim diye dusunmuor bile.boyle sevgi olurmu?belkide sevmiyor,seviyormus gibi gisteriyor.cunki seven adam sevdigii alarken onun yanina gelir ama bu umursamiyor,ozur dikemiyor.dedigimde de bende gunah olursa ozur dilerim ama herseye sebep sensin diyo.napmaliyim ben.her yolu denedim ama bunun umursamazligi bitmiyor.

  • Merhaba.
   1- Çocuksu tavırlardan vazgeçmenizde fayda var.
   2- Eşinizi bir “yetişkin koca” olarak görün, sizinle ilgilenmek zorunda olarak anne ya da baba değil.
   3- Kayınvalidenizle olan meselenizi bir yetişkin gibi kendiniz halledin. Eşinizi karıştırmayın.

 4. Merhabalar biz 1,5 yıllık evliyiz eşimle eşim ailesine çok bağımlı hala bi çocuk gibi yönetiliyor eşimin ailesi de evliliğin ilk günlerinden bana cephe aldılar esimi surekli dolduruyorlar bana karşı defa beni kırdılar ben eşim için katlanmaya çalıştım bu olanlardan eşime bahsedince beni suçluyor sevmiyorsan ayrılalım dedim Hayır diyo ama seviyorum da demiyor çok ilgisiz ne yapabilirim eşimi çok seviyorum ama mantıklı bi karar veremiyorum

  • Merhaba.
   1- Eşinizden, “annesinden ilgi bekleyen bir çocuk gibi” ilgi beklemeyin. Bir yetişkin gibi davranın.
   2- Size karşı yapılan bir şey ile siz başa çıkın. Eşinize şikayet edip durmayın. Yetişkin insanlar, kendi meselelerini kendileri halledebilirler.
   3- Siz bireysel olarak da mutlu olmanın yollarını öğrenmelisiniz. Sadece eşinizle mutlu olma hayaliniz varsa ondan vazgeçin.

 5. Merhaba eşim geçen sene bekar bir kızla beni aldattı sonra başka sebeplerden dolayı ailesi ile ters düştü mahkemeye verdiler ailesi çok mutluyduk
  bundan sonra değişti arkadaş olduğu kişilere çabuk inanıyor guveniyor bize dusmaniymisiz gibi davranıyor
  yirmi yıllık evliyim affettim yaşadığı olaylardan sonra bana karşı soğudu benden nefret ettiğini söylüyor nokta koyalım diyor üç çocuğum var ne yapmalıyım

  • Merhaba. Okuduğunuz yazı sorunuza cevap olabilecek bir yazı. Yazı da cevabını bulamadığınız nokta nedir acaba? Daha ayrıntılı sorar mısınız?

 6. iyi aksamlar ben 8 yillik evliyim bir tane kizim var ve biz cok sorunlu evlilik yasadik esim evliligin ilk 5/6yili evdeki sorumluluklarini yerine pek getrmedi ve simdide hepsini yapmk istemiyor fakat ben cok kizdigim icin sesimi cikarmayayim diye yaptgni hissediyorum ve bunlara karsi beni pekde sevmedigini hissediyorum simdi ne kadar ben seni seviyorumda dese inanmiyorum bu ruh halinden ve surekli beklentiden kurtulmak istiyorum ne yapmam gerek

 7. Merhaba 8 yıllık evliyim 6 yaşında bir oğlumuz var. Eşim 21 mayısta benden ayrılmak istediğini ve 4 senedir beni sevmeye çalıştığını fakat bunu bir türlü başaramadığını söyledi. Daha önce bu konu hakkında ufak tefek 5 6 kere konuşmalarımız olmuştu. O zamanlarda bana gösterdiği sorunları elimden geldiğince düzeltmiştim. Fakat benden boşanmak isteyeceğini asla düşünmemiştim. Bunu öğrendiğimde yıkıldım. Bu durumu düzeltmek için her şeyi yapmaya hazırım. Bana gösterdiği sebep şu. Sevgim bitti ve seni artık istemiyorum. Öncelikle ben buna inanmıyorum. Boşanmak istediğini söyledikten sonra 2 kere dava açtıktan sonra 1 kere birlikte olduk. Uyurken gayet güzel bana sokuluyor uyanıkken bilinci yerindeyken sokulmuyor. Fakat o hiçbir adım atmaya razı olmuyor. Danışman desteği alalım dedim yok. Seni pisikoloğa götüreyim dedim yok. Saplantılı bir şekilde sadece boşanmak istiyor. 9 Haziran da bana boşanma davası açmış. Bu beni daha derinden sarstı. Her şeye rağmen dik durmaya ve yapıcı olmaya çalışıyorum. Çok karmaşık bir durum. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

 8. Merhaba , biz 9 senelik evliyiz ve 7 yasinda ikiz cocuklarimiz var. Cocuklarimiz bu yasa gelene kadar cok yogun ve zorlu bir yasantimiz oldu. Ozellikle de sorumluluklarin bir cogu benim uzerimdeydi aslinda hala da oyle. O nedenle esimle, es olarak cok paylasimimiz olmadi. Onun benden bu anlamda beklentileri oldu ama benim onlari gorecek durumum yoktu. Cok fazla cocuk odakli dusunuyordum. Ailelerimizden de cocuklarla ilgilenmeleri konusunda destek goremedigimiz icin bir cok sorumluluk benim uzerimdeydi. Ama simdi tam cocuklar buyudu artik biraz daha rahat ederiz ve esimle paylasimlarimiz daha fazla olur, birlikte daha cok zaman geciririz diye dusunmeye baslamisken bu kez de esim benden sogudugunu soylemeye basladi. Ailesel plan yapmaktan, benimle basbasa plan yapmaktan kaciyor. Cocuklariyla zaman geciriyor ama onlarla ilgili de cok fazla sorumluluk almiyor. Esimi hem seviyorum hem de cocuklar kotu etkilenir diye bosanmayi aklimdan gecirmek istemiyorum acikcasi. O nedenle ne yapacagimi bilemiyorum.

 9. Eşim bana daima surat aşar hiç memnun değil hiç bir artışı görmek yada düşünme gayesi yok.
  Her seferinde bozuyor beni arada bir belki düşünüyor ben en son planım terapiye gördüm kendisinde davet ettim ama o gelmedi desteğe ihtiyacım yok dedi bende ordan aldı gitmeme izin vermedi.
  Çaresi varmı.

  • merhaba. bireysel terapi almanızı tavsiye ederim. eşiniz buna da engel oluyorsa, evlilikteki tutumlarınızı ve evliliğinizi sorgulamanızı tavsiye ederim.

 10. Abdülkadir gürel

  Merhaba,
  Eşim (karim) nedenini ifade edemiyor ısrarlı bir şekilde boşanmak istiyor 3 tane çocuğum var. Tekrar kazanabilmek için yapmadigim davranış kalmadı degistigimi ispatlamak için sigarayı bile bıraktım (6ay) her defasinda Anlaşmalı boşanma konusunu önüme koyuyor. İşin içinde aldatma var mı diye kuşkulandım o da yok çok şükür. Yaklaşık 20 gündür ayrıyız dün konuştum çok mutlu olduğunu söyledi anne ve babasida bu konuda kızlarının yanında (ikna etmiş) boşanmak kesin sonuç mu yapılandırma mümkün mü?

  • merhaba. eşinizin evliliği hakkındaki düşüncelerini ve kararını bilme şansım yok. ancak size söyleyebileceğim şey şudur: eşiniz kararından emin ise, size düşen şey belki de kabullenmektir. muhabbetle.

 11. mrb.ben bazen be yapmak istedigimi bilmiyorum gercekten.eşimle çok iyiyim ama birdende kötü oluyorum.hem üzüyor hemde üzülüyorum.tekrarlamamal için kendime söz veriyorum ama bir bakıyorum aynı ufak seylerden sorun cikarip yeniden üzüyor ve üzülüyorum.eşimi çok seviyorum.2’de çocugum var.aslında mutlu olacagıö huzurlu yasantım var ama her seyi kafama takıp sorun yapıyorm.buda bizi mutsuz ediyo bunalıyoruz ne yapmam geriyor.destek görmem birinin samimiyetine ve gercekten aklına ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.tşkrler şimdiden

  • merhaba. bahsettiğiniz durum sadece “akıl almak”la halledilebilecek bir durum değil. psikoterapi desteği almanızı tavsiye ediyorum.

 12. mlrb.ben 24 yasındaym evliyim.ıkı cocugum var.duWnlı evlılıgım var ama benım en ufak seyleri sorun yapıp kafama takmam sebebi evlilik ilişkimi mi bozuyor.esi.şimi çok seviyorum ama kafama en küçük ayrıntıları bile takma sonucu tartısmamız oluyo ve mutsuz oluyoz.kndıme soz vermıstım ama sözümde duramayıp ekrarlamalar başlafı bende sık sık.buda duzenlı gıden ,vlilik ilişkimde sorn olmaya başladı sebebı olmayan bır anlık sinirimden bu dururumdan cok şikayetçiyim ne yapmam gerekiyor yardıma ihtiyacım var.smdidn tşrk.erdm

 13. Merhaba almanyadyan yaziyorum ben 42 senelik evliyim severek evlendik ilk basta kizdi kadindi ickisiydi dayagi hepsine katlandim buarada iki cocugum oldu onlari okuttum iyi bir yerere geldiler cok sukur sonra evlendiler cocuklarimin ve benim arkamda hic olmadi onlarinda mutsuz bir evliligi oldu ayrildilar onlarla ugrasirken simdi emekli oldu tabiiki evde benimle yaptigi hic birsey yok ben evin icinde yokmusum gibi hep davraniyor 3 kisi olunsa konusma arasinda bana firsat vermiyor kendinin cok bilgili oldugunu zannediyor gece gündüz yemek pisiriyor yemeyi cok yiyor masayi hazirladigim zaman benimle oturup yemiyor sonra masaya oturuyor veya tepsiye alip kendisi tevizyonun karsisinda yigiyor beni tahrik ediyor sesin kisilsin allah belani versin agza alimadik sözler bir beni sevmedigini sonra dönüyor sevgisini bize anlatamadigini söylüyor ben ayni zamanda 2001 senesinden beri kanser hastasiyim son ameliyatimi 2015 aralik ayinda oldum ,simdilik idare ediyorum .birseye iyhtiyacimiz yok hersyimiz var ama adam beni üzmekte hakaret etmekten vaz gecmiyor ,.kendisinde asaglilk duygusu var ispatlamaya calisiyor kendisin eksik birseylerin oldugunu bildlgi icin beni ezmek istiyor bunun yanida benim güclü olmami hakaretlehalderle cökertmeye calisiyor benim altimda arabam internetim telefonum herseyim becerikli olusum ve bundanda faydalandigii halde huzursuz suanda 7 haftadir evden ayrildim kizimin yanina geldim ama eve geri dönmeyi düsünüyorum ben kimsenin yaninda yapamam herseyin yapilmis emegimin üstüne oturmayi düsünüyor cok kurnaz bende buna o firsati vermeyi düsünmüyorum , yasim 67 olmus onun yasida ayni nekadar dayanabilirim onuda bilmiyorum yorumlarinizi bekliyorum ne yapmam gerekli yardimci olursaniz sevinirim biraz uzattim ama kusura bakmayin….

 14. Merhaba oncelikle 3 senelik evliyim esimle cok evlendik ben severek ama o deil evlendigimden sonra ilk 2 sene baskasina gitti simdi yapmiyor ben seni seviyorum dersem bende der AMA kendiliginden hic demez biyere gidiyim merak etmez arayip sormaz ilgi zaten yok neyapmaliyim .

 15. sevgilimle bir yıldır beraberiz bana olan sevgisiyle ilgili sorunlarım var bana bir kez olsun seviyorum demedi ve kendisinin zor sevdiğini söyledi.çok saçma seven insanlar bence sevdiğine sevdiğini söyler ten uyumumuzun olmadığını söyledi benimle evlenecek ama sevgi anlamında şüphelerim çok muhtemelen evliliğimiz kısa sürecek onu seviyodum fakat sevgim onun yapmadığı bazı şeyler yüzünden azalmaya başlıyor

  • merhaba. bu duygularla evlenmenizin doğru olmadığını düşünüyorum. ondan ayrılın, zamanı gelinde sizi seven, sizin de seveceğiniz birisiyle birlikte olursunuz.

 16. selam hocam 5 yıllık evliyim nişanlı günümden buyana eşimin sorunlarıyla ugraşıyorum 2 çocuğum var elim kolum bağlı bişey yapamıyorum ei terkeder devamlı sorun çıkartır sadece benle de degil çeremdeki herkesle aşırı sorunlu bir insan ama herşeyde kendini haklı etmesinide başarıyo devamlı cambazlığı oynuyor artık kaldıracak gücüm kalmadı nolur bi yol gösterin

  • merhaba. eliniz kolunuz bağlanmadan da (nişanlıyken de) sorununuz vardı. o zaman da ayrılamamıştınız. belki de bunu sormalısınız kendinize. ona sınır koyabilirsiniz. gerekirse onu bırakabileceğinizi ona hissettirebilirsiniz.

 17. Eşime asiktim cok ince ruhlu biriyim bir erkek olarak kitapta ne yaziyorsa yapiyorum yani bir kadının arzu ettigi guzel soz sonsuz sevgi kisa keseyim karım dan hic yakınlık görmüyorum bir seye kizarsam hemen düzeltiyor kendini ama ben icinden gelmeden yapay oldugunu düşünüyorum samimi gelmiyor bana hic sosyal medya da beraber fotografimiz yok yataktan isimuz bitince hemen kalkıp gidiyor ne sarilma ne duygusallik soyleyince de ağlıyor

  • merhaba. belki de eşinizin size karşı tutkusu yoktur. sizin ona karşı yaptıklarınız, onun sizi seveceğini garanti etmez. insanlar makine gibi çalışmaz. “kitaplarda yazanı” yaptığınızda beklrdiğiniz sonucu alacağınızın garantisi yok.

 18. Merhaba Hocam Öncelikle Böyle güzel bir çalışmaya imza attığınız için tebrik ederim Rabbim inşaallah sizleride bizlerde muvaffak eylesin.

  Biz 27 aylık evliyiz. Eşim (Karim) ile internet ortamında tanıştık ama akabinde aileler ı araya soktuk biraz görücü biraz severek 15 ay gibi bir süre içerisinde evlendik. Evliliğimiz in senesinde Rabbim bize bir kız evlat nasip etti . Evliliğimiz son 1 senesinde eşimin dediğine göre ona karşı ilgim azalmış ve evliliğimiz monoton hale gelmiş . Bende bunun farkındayım sanki esimi ilk zamanki kadar sevmiyorum sevemiyorum yada sevdiğimi belli edemiyorum . Sorun ne tam olarak onuda bilmiyorum . Eşimin demesine göre evliliğimiz in ilk 6 7 ayı çok güzel geçmiş ama ben sonra değişmeye başlamışım ki hakli sayiir. duygularımı dile getiremiyorum hatta bazen duygu hissediyormuyum onu bile bilmiyorum. Buna eşimin kadınlık vasfının çok olmaması mi sebep oluyor yoksa başka birşey mi bilemiyorum bir türlü cevabını bulamıyorum hani sanki kadınlık vasıfları esimin üstünde bol bir kiyafetmis ve ona uymuyormuş gibi bir durum . Sorun sadece bende mı yoksa bizde mi cevabını veremiyorum . Eşim terapi almamizin fadalı olacağını söylüyor ama ben tam emin değilim. Bu arada yeni evli bir çift olmamıza rağmen ilişki sayımız hafta da 2 yi geçmiyor . Kısacası ben sanki esimi ilk zamanlardaki gibi sevemiyorum yada sevgimi gosteremiyorum ve esimde bunun farkında. bunu düzeltmek için ne yapabilirim . Sorun sadece bende mi esim de de sorun var mı bana yol gösterebilirseniz müteşekkir olacağım.
  Selam dua ve muhabbet ile…

  • Acaba internet üzerinden tanışmış olmamız in bu durum uzerinde bir etkisi olabilir mi

  • merhaba. tanımadığım birisi hakkında yorum yapamam. yani eşinizde sorun olup olmadığını bilemem. kendi iç dünyanızı anlamak için psikoterapi desteği alabilirsiniz.

 19. Merhaba ben 20 senelik evliyim ama esim Beni bir Gün bile gelip tatli söz söylemez eç benim erdedimi Yok deyil baskasini akli bulur surekli telefonla oyun oynar tv bakar sonra koltukta uya kalir cok dediyorum neden ilgisizin diye sen delimisin Ben böyleyim der kendimi ep yalniz is ediyorum afta sonu kahve gider Ben ne yapmaliyim tesekur ederim

 20. Eşim beni sevmiyor sıkıntılı bir nişanlılık dönemi geçirdik sonra evlendik evliliğimizin ilk 5 ayı boyunca hep beni sevmediğini ayrılmak istediğini söyledi ona aşık olduğum için elim kolum bağlı sadece beni sevmesini bekledim bir oğlumuz oldu şimdi iki yıllık evliyiz herşey aynı ben herşeyi yapıyorum yemek bulaşık ev temizliği her şeyine yardımcı olmaya çalışıyorum sürekli sevdiğimi göstermeye çalışıyorum arada çiçek alıyorum faZlasıyla ilgi gösterdiğimi düşünüyorum ama beni sevmediğini söylüyor onun istediği kadar romantik değilmişim 2400 tl maaşım var istediği kadar gelirim yok gözü hep yükseklerde arkadaşlarının aldıklarını kıskanıyor iki yıl boyunca hep sevilmeyi bekledim sevilebilir olduğumu da düşünüyorum ama olmuyor benimde artık sevgim kalmadı oğlum için devam ediyorum ama artık dayanamıyorum lütfen yardım edin ne yapmalıyım

 21. Merhaba, eşimle (kocam) art arda kavgalarımız oldu, öfkeme yanik düşüp aşırı tepkiler vermemden şikayetçiydi. Ben de onun benim isteklerimi görmezden gelmesine ve beni öfkeyle en son çizgiye kadar kızdırmasından şikayetçiyim. Şimdi konuşmuyoruz, küçük bir oğlumuz var. En son bana “oğlumu görebilmek için sana katlanıyorum, keşke sadece oğlum olsa” dedi. “Benden bukadar nefret ediyorsan gidebilirim” dediğimde oğlumdan ayrılmak istemiyorum bu nedenle aynı evde birbirimizi görmeden yaşayacağız dedi. Donup kaldım , 6 yıllık rvliyiz ve ilk defa bu tarz kelimeler kullandı. Evde hiç bir şey olmamış gibimi davranmalıyım? Yoksa onun gibi göz temasından kaçınmalı asla konuşmamalımıyım? Bana nefret dolu söylemlerinde sadece sustum, nasıl davranmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • merhaba. bu durumlar için “yapılması gerekelnelr listesi” yok ne yazık ki. sizin için en doğru tutumu keşfetmek için psikoterapi detseği alabilirsiniz. muhabbetle.

 22. Merhaba esim bni aldtyr bi gece bnm yanmda bi gece baskasnn ama tek kisiylede aldtmdi cook kisi oldu sanirm bu bi huy onda en mutlu zamnlrda bile gozu dışarıda smdi ona bni brakmsni o kadnla yasamasni butn esyalrni alp gitmsni ve istdigi zmn cocklrni gelip gorecegini söylüyorum ama hcbir sekilde bni birakmyo sendn asla ayrlmyr ve bni ayrlrsm cocklri gostermemkle tehdit ediyor ayrlmk istyrm ama cocklrmi kaybetmekten cok korkuyorum ve onu hala seviyorum sizce bni hala seviyrmu neyapmalym bn

  • Mmerhaba. onun sizi sevip sevmediğini bilme şansım yok. onun duygularına ve düşüncelerine odaklanmaktan ziyade kendinizinkilere odaklanmanızı tavsiye ederim. mümkünse bir psikoterapi detseği alın. muhabbetle.

 23. Merhabalar ben 11 yillik evliyim esimi cok seviyorum 2 cocugumuz var bi cocugumu yari engelli esiminde beni sevdigine eminim ama gozu disarlarda benim istemedigim kadinlara mesaj atiyor gorunce cok uzuluyorum beni aldatmadi ama kendimi aldatilmis gibi hissediyorum devamli aglamak ve esimin canini yakmak istiyorum bu durumda ne yapmam lazim bana bi yol gosterin

 24. Merhaba hocam 24 yaşımdayım 3 aylık evliyim ve kayın validemle oturuyorum esimi sevdigim icin kabul ettim cunku esimin babasi yok annesinin yalniz kalamayacagini soyledi 8 ay nisanli kaldik o donemde kayinvalidem sakin namazinda niyazinda iyi biri gibi gorunuyodu evlendikten sonra esimden cok bana.müdahale etmeye basladi üstelik kaynvalidem yetmez gibi bode kiz kardesleri cikti kayin validen yaslida degil 49 yasinda neyse benim sarki soylememin bile saygisizlik olacagini dusunuyor sofradan aldigim bi tabagi bile esime sikayet ediyo ben buara katlanabilirdim ama isin icine esim.giripde surek hesap vermek zorunda kalinca tahammul edemiyorum esime sen varken benimle iyi sen yokken bana kotu davraniyo diye bama iftira atiyo esime cok anlatmaya calistim kucuk meseler icin bana hesap sorma artik daraliyorum dedim ve daha akliniza gelmeyecek çook sey son zamanlarda esim iyice beni huysuzluk yapan kisi olarak gormeye basladi eve gelmek istemiyorum artil eve gec geliyorum.gibi cumleler kurmaya basladi ben ne icin katlaniyodum.o zaman annesine canima tak etti evi terkettim üstelik 3 ayda bu ikinci ilk terk etmemdede hem kocam hem kaymvalidem ikisi birdeb benimle kavga etti istemediklerini baskalarinin gelinleri gibi gelin istediklerimi soylediler seni istemiyoruz dediler bende mecbur anne evime dondum hocam icinden çikamiyorum esimi seviyorum ama o hic arkamda durmadi ne yapmaliyim bosanmak üzereyiz

 25. Merhaba hocam 24 yaşımdayım 3 aylık evliyim ve kayın validemle oturuyorum esimi sevdigim icin kabul ettim cunku esimin babasi yok annesinin yalniz kalamayacagini soyledi 8 ay nisanli kaldik o donemde kayinvalidem sakin namazinda niyazinda iyi biri gibi gorunuyodu evlendikten sonra esimden cok bana.müdahale etmeye basladi üstelik kaynvalidem yetmez gibi bode kiz kardesleri cikti kayin validen yaslida degil 49 yasinda neyse benim sarki soylememin bile saygisizlik olacagini dusunuyor sofradan aldigim bi tabagi bile esime sikayet ediyo ben buara katlanabilirdim ama isin icine esim.giripde surek hesap vermek zorunda kalinca tahammul edemiyorum esime sen varken benimle iyi sen yokken bana kotu davraniyo diye bama iftira atiyo esime cok anlatmaya calistim kucuk meseler icin bana hesap sorma artik daraliyorum dedim ve daha akliniza gelmeyecek çook sey son zamanlarda esim iyice beni huysuzluk yapan kisi olarak gormeye basladi eve gelmek istemiyorum artil eve gec geliyorum.gibi cumleler kurmaya basladi ben ne icin katlaniyodum.o zaman annesine canima tak etti evi terkettim üstelik 3 ayda bu ikinci ilk terk etmemdede hem kocam hem kaymvalidem ikisi birdeb benimle kavga etti istemediklerini baskalarinin gelinleri gibi gelin istediklerimi soylediler seni istemiyoruz dediler bende mecbur anne evime dondum hocam icinden çikamiyorum esimi seviyorum ama o hic arkamda durmadi ne yapmaliyim bosanmak üzereyiz

 26. Ben 5 buçuk yılık evliyim çocuğumuz olmadı evliliğimizin birinci yılından sonra eşim hep sevmediğini söyledi her şeyi denedim olmadı bugün boşanmak istiyorum dedi ama ben hala seviyorum napmam gerek

 27. Eşimle 13 yıldır evliyiz, güzel de bir oğlumuz var. Bu uzun yıllar boyunca çok güzel günlerimiz de oldu çok kötü günlerimiz de. 3 defa şiddetli kavgamız oldu. İnsan kavga ederken ağızdan çıkanlar genelde karşı tarafı acıtmaya yönelik oluyor, ben o ne söylese takılmadım. Onun benim bazı laflarımdan incindiğini de biliyorum ki amacım da oydu. Sizin yazıda aktardıklarınızı kalem defterle olmasa da kafamdan tartarak yaptığımda;

  1. Tamamen beni sevmediğini düşünmüyorum. Ama 13 yıldır beraber bir köpekle yaşasanız onu bile seversiniz.

  2. Eşim bana nasıl davransaydı;

  a. Espri anlayışımız birbirine daha yakın olsaydı. O yalnız gülmeyi sever ben birlikte.
  b. Ortak zevklerimiz olsaydı; ben film izlemeyi severken o türk dizilerini sever, ben müzik dinlemeyi severken o radyo dinlemeyi sever, ben et yemeklerini severken o sebze sever vs. Bende hayata dair ne varsa onda tersi var sanki.
  c. En önem verdiğim olaydır, ben tuvalete bile giderken haber vermeyi alışkanlık haline getirdim. O tam tersi sanki erkek oymuş gibi davranır ben sorarsam nerde olduğunu ne işi olduğunu anlatır.
  d. Ben ondan ayrı geçirdiğim her saniyede daha depresif daha üzgünken o hayatına aynı şekilde devam eder. Otobüse binerim ona göstermeden ağlarım. Onun bir kez ağladığını üzüldüğünü görmedim. Sanki eve gelen misafiri uğurlar gibi gönderir. Bu beni deli eder söylememe rağmen bir değişiklik görmedim.

  Bu tutumlarının ne anlama geldiğini bilsem,  konuşmayı içini dökmeyi seven biri olsa daha rahatlardım. Ama bilmiyorum.

  Sevildiğimi hissetsem de gerçekten bir koca gibi değil de kapının iti gibi sevildiğimi düşünüyorum.

  Arkadaşım aynısını yaşasaydı bu halimle tek diyeceğim; demek ki tüm kadınlar aynı, benim eşim de aynı seninki gibi olurdu.

  Başkalarına bu konuyu anlatamadığım için fikirlerini bilemiyorum. Lakin benzeyen olaylar için ufak tefek bilgileri iş arkadaşlarımın eşlerinin nasıl davrandığını yüzeysel olarak sorduğumda, benim beklediğim tepkilere daha yakın olduklarını öğrendikçe daha da üzülüyorum.

  Sevilebilen koca olmak için elimden gelen bir sürü şeyi yapıyorum. Yetiştirilme tarzım, işim, eğitimim gibi bazı altyapı sorunlarım dolayısıyla yapamadıklarım, eksik yaptıklarım ya da yapmaya utandıklarım var. Ama yine de çevremdeki arkadaşlarımdan daha sevgi dolu, neşeli, gülücükler saçan, evin reisi gibi değil de evde herkesin arkadaşı gibi davranıp, aile içinde onları mutlu etmek için şaklabanlık bile yapmaktan imtina etmiyorum. Mutfak ve temizlik işlerine yardım ettiğim söylenemez. Genelde dışarıdaki işleri ve evdeki eşya taşıma, tamir, elektrik, su gibi işleri yaparım.

  İşte hal böyle iken istediklerimin/hayal ettiklerimin gerçekleşmemesi sevilmediğim, özlenmediğim, üzüldüğümün görülmediği anlamına geliyor bende. 3 kez şiddetli kavgamız olduğunda, kelime anlamı olarak şiddeti aşmıştık. Ara ara düzelmeler olsa da sürekli ayar çekmekten, sürekli dert yanmaktan, her şeyi sıkıntı eden insan pozisyonuna düşmekten bıktım. Ama ayrılmak, ayrılıp yeniden hayat kurmak, sevdiğini unutup başka birini sevmek… Tüylerim yazarken bile diken diken oluyor.

  Defalarca terapiye gidelim diye yalvardım ama yanaşmadı. Ben 3 kez psikiyatr’ a gittim, ilaç tedavisi ile ancak ruhsuzlaşıp, kafaya takmıyor  insan. Bunların hepsi olmaya devam ederken olmuyor gibi davranmak bana göre değil.

  Ne yapmalıyım?

 28. Merhabalar eşim beni sevmiyor ilgi sevgi yok aslında tanışarak evlendik eşim aileye çok bağlı günde 6,7 defa annesiyle kardesleriyle konuşur beni bir defa ya arar ya aramaz ailesi bosanmamizi istiyor eşim ailesine karşı beni korumuyor dengeyi kuramıyo onlardan izinsiz hicbirsey yapamıyor acımasız kayinvalidemler aramızi sürekli bozmaya çalışıyorlar ben sevdim evlendim ayrılmak da istemiyorum ama çok çaresizim ne yapabilirim yardimci olurmusunuz

 29. Merhaba.Nette dolasirken bu sayfaya rastladim.Bulgaristandan yaziyirum.7 senedir evliyim 2 oglum var.Son 4-5aydir esimle sorun yasiyorum.Saniyorum ki beni aldatiyor.Eve bile getirmis ben yokken sordugumda ben dildim biyor baska bisey demiyor.arkamdan bu isler donuyor ama tam ne oldugunu bilmiyorum sordugumda soylemiyor.esim benden 9 sene butuk 40 yasinda.herkez yaparda o yapmaz diyordum.kendimden cok ona guveniyordum eskiden seni seviyorum dedigimde bende diyodu simdi ise kiziyor ne bu cocuksu davranislar diye.ondan ayrilamiyorum ama onunla da kalamiyorum.gun gune icimi yiyorum.nasil bu hale geldik.hepsi benim bi supe duymamla basladi belkide ben ittim onu.kendimi sucluyorum zaman zaman ise diyorum ki supe tohumunu o ekti.nasil davranmaliyim ne yapmaliyim bilemedim.

 30. Merhaba eşimle 13 yıllık bir birlikteliğimiz var 5 yaşında bir oğlum ve 7 aylık ikizlerim var eşim son 6 aydır bana çok soğuk davranıyor fiziksel görünüş0mle ilgili rencide edici sözler söylüyor ben bunları kaldıramıyorum ve boşanmak istiyorum kendisi boşanmakta istemiyor giydiğim elbiselerin bike bana yakışmadığını bende bir duruş bozukluğu olduğunu söylüyor ve 6 yıldır gözüne batmaya başladığını söyledi barıştık ama ben bu sözleri bi türlü hazmedemiyorum ve hep aklımda aklımın almadığı bir zamanlar beni o kadar çok seven bir insanın bu kadar fütursuzca sevdiği kişiye rencide edici sözler sarf etmesi

  • yazı zaten sorunuza cevap olarak yazıldı. bununla birlikte, “onu hayatınızdan çıkartın” gibi bir şey dememi mi bekliyorsunuz?

 31. Merhaba ben iki senelik evliyim biz evlenmeden önce esimle iki senelik beraberliğin vardı fakat bu iki sene içerisinde hayatında bikaç kişi daha olmuştu fakat affettim ayrılmadım evlendik şimdide eşim ev işlerinde yardım eder beni sevdiğini ve bana aşık olduğunu söyler ama hiçbir sosyal aktivite veya özel bi günümüz olmaz mesela arada içer ve arabesk müzik dinler eski esine sevgililer gününde çiçek böcek almış fakat bana hiçbir zaman böyle şeyler yapmaz dışarı çıkarmaz çıktığımız zaman bi yerlere oturup bişeyler yapmıyoruz bunu dile getirdiğimde takintilisin falan diyor değer vermediğini ve eski sevgili veya eşini düşündüğü nü sanıyorum ve sürekli tartışıyoruz çok mutsuzum ben bişeyler bekliyorum karşılığı olmayınca da üzülüyorum ve soğuyorum

 32. Dört yıllık evliyiz kocama beni sevmediğini söyledim sana sevgim yok diyemem dedi hiç güzel bi söz söylemez kufur eder ama hakaret eder hiç övmez hiç iltifat etmez tem yersi yerer hep yaptıhıöı ettıgımı hep yerer.gercekten sevnediğini düşünüyorum ıkı evladım var ne yapsam bilmiyorum sevdırın kendınızı dıyosunuz ya ınanın yaranılmıyo ben her bayramo esımın aılesı ıle gecordom o yoktu onsuz xok defa aılesının yanına gıttım askere gıttı babasıyla kaldım sonuç ne biliyomusunuz ben saygısızım kötüym vesaire vesaire niye böyle çünki o bizden ayrı bi sehırde yasıucaktı bır yıl biz ise babası ıle istemedim rahat edemem dedim duymadığım küfür kalmadı napıvam ben hiç bilmiyorum kendimi kandırmak istemiyorım

 33. Eşim le bir yıllık evliyiz. Sürekli sorumsuz bi insandır. Ailesi bana ve aile me çok hakaret etti Ben yinede sustum. Eşim için önemli olan tek şey ailesi.
  Eşimle bigün tartıştık ve bana tokat attı bende evi terk ettim. Şimdi yurt dışına çalışmaya gitti ve beş aydır orda. Bana bikere bile para yollamadi. Ailesi tüm eşyamı el koydu vermiyor. Eşim ailesiyle benim aramda kaldı biliyorum. Biz kaçarak evlendik aslında ben ona kaçtım. Oda okulunu yarim bırakmak zorunda kaldı. Ve şimdi herşeyin suçlusu benim gibi davranıyor. Boşanmak istiyor

 34. Seni sevmiyor Ama evli olmaya devam edelim diyor. Sen neyin kafasını yaşıyorsun ?

 35. Ben 3 senedir evliyim ilk başlarda evlenmeden evlendikten sonra bir sene ye kadar esim beni kendinden daha çok severdi ilgi ilgi sürekli ben aglayınca onunda ağlaması ben gulunce gulmesi vs. Ama bu son bir yıl icerisinde esim benden soğumuş o eski günler i çok özlüyorum çok aniyorum n oldu da bana karşı böyle olmuş olabilir esim le yatarken arkası dönük yatması ben birsey anlatırken beni dinleme esi takmama si ilgi bir kere sıfır ben uzuldugumde onun hiç üzülmeme si birsey isterken korkarak çekinerek istemem ondan bana sürekli aşkım kelimesi kullanan kişi artık ismim le ve isim kullanmayarak direk konuşması bunlar ne oluyor sevmediğini goster miyor mu siz ce

 36. merhaba eşimle 5.5 yıldır evliyiz beni yanında çalıştıgı evli bir bayanla aldattığıını ögrendim.ona sordugumda bana boşluktaydım gönlüm kaymış olamazmı dedi. evliliğimizde baskıcı taraf hep bendim isteklerim hep olurdu şimdi bana karşı çok soğuk evliliğini kurtarmak derdinde değil ve beni suçluyor…bu kadar rahat ve umursamaz davranması beni çok kırıyor. bu süreçte onu ve kadını tehdit ettim birbirimizi yıprattık. boşanmayıda konuştuk ama gerçekleştiremedik. şuan aynı evin içindeyiz ona sordugumda neden benim için evliliğin için bir şey yapmıyorsun dediğimde zamana bıraktım diyor.ne yapmam gerekiyor karar veremiyorum.

 37. 5,yillik evliyim uc yasinda bir kizim var. Esim flort donemindede nisanliykende romantik biri olmadi ama sevdigini hissediyordum bircok kez tartismalarimiz oldu anlasamadigimiz konularda ama bu son bir kac aydir hic iyi degil her zaman adim atan alttan alan benim sudan sebeplerden kuser konusmaz trip atar ilgilenmez hatta gunlerce el surmez cok soguk bir kac kez istemiyorum sevmiyorum artik dedi sebep ise yok ne bir baskasi sorun nede baska birsey cocugum olmasa dayana bilirmiydim bilmiyorum dahasi artik onu sevip sevnedigimi bende bilmiyorum cokkez konusmayi sorunun kokune inmeyi denedim ona bile yanasmiyor biz bu hale nasil geldik bilmiyorum cok fedakarlik bos biseymi ya sevgimi bile tam manada onun onume ordugu duvarlar yuzunden veremedim tuketti beni daha yazmadigim yukarida yazilanlara benzeyen bir cok sey hakaret hastayken bile nasil oldun sorusu bile duyamayinca insan esinden inanamiyor yasadiklarina ne yapayim bilmiyorum gozumu karartip terkmi edeyim bosanayim mi onu kazanmak bu yuvayi kuryarmak icin mucadele etmek mi

 38. merhaba yusuf bey neredeyse iki yıllık evliyim 20 yaşındayım benim sorunum kendimle eşimden soğudum ki zaten tanımadan hzılı bir şekilde evlendik ilk onu gördüğümde acımıştım haline ailesi yüzünden düştüğü durumlara belkide o yüzden onu sevdiğimi sandım gerçekten çok çok iyi bir insan hatta fazla iyi çok saf hep ezilen taraf oluyor kendisi bu yüzden daha fazla soğumama sebep oluyor evin erkeği benmişim gibi hissediyorum haksızlık yapılıyor konuşması gerken savunma yapması gereken tarafken ya susuyoruz yada sedece ben üstleniyorum bu görevi hep hayalimde şu vardı yanımda erkek olacak erkek güvenebilecüim beni koruyup kollayan bana kadın gibi hissettiren bir erkek ama benim kocam tam tersi zerre kadar kadınlığımı hissetmiyorum çok yoruldum çekemiyorum hiçbirşeyini konuşmasını yemesini yatmasını oturmasını giyimini kırmak durumumu kırmadan ona izah ettim biraz dikkat etsek sen bende ne görmek istersin onun için çabalıyayım sende biraz gayret etsen diyorum yok umursamıyor . sonra diyorum gencim ya olur böyle şeyler seviyorumdur kafam karışıyordur ileride iyiki onunka evliyim derim belki diyorum ama sonra acaba acıyorumda onu sevdiğimi mi düşünyorum diye

 39. Merhaba ben 6 aylık evliyim 4 yıl sevgili olduk ama çok mutsuzum suan. Eşim çok alıngan ve kırılgan kadın olan benim ama nazın tribin alasını çekiyorum. Tamam sevdiğim için katlaniyorum buna ama çocuk gibi kusmeleri ve birde min. Konuşur. Sevmediğini düşünüyorum hicbi şekilde sevgi görmüyorum sevse bile çok az seviyor ya da göstermek istemiyor. Ama sevgisizliktn çok mutsuzum bana akıl verin.herkesin evliliğin ilk ayları musmutlu geçer benim daha ilk aydan mutsuz gidiyo🙁

 40. mrb, hocam eşimle 1 aydır ayrıyız annesinin evinde kalıyor 2 tane çocugumuz var biri 4 biri 2 yaşında ewlendiğimizden beri eşim sürekli seni sevmiyorum senden ayrılmak istiyorum en ufak tartışmada meseleyi çok büyütüp çığrıgından çıkarıyor 1 aydır neyaptıysam ikna edemedim hayatında başka biri varmı şupelendim kimse yok diyor ama sana sevgim yok seni istemiyorum senin sesini bile duymak istemiyorum diyor bu yuva dağılmamasını istiyorum ben karımı seviyorum bi yol gösterin hocam

 41. 7 yıllık evliğim eşimle bir çok kez boşanma aşamasına (evliliğin ilk yıl problemleri, aile sıkıntıları vb. Konulardan) geldik fakat eşim her defasında benim rahatsız olduğum boşanmak için ileri sürdüğüm sorunlara çözüm bulacağını söyleyerek her defasında kabul etmedi ve beni ikna etti. Verdiği sözleri de yerine getirdi. Her zaman çok seven, fedakar olan taraf kendisi oldu. Ben her zaman sevgimden şüphe ettim, hep içime sinmeyen bir şeyler vardı. Çocuk sahibi de olamadık onun sağlık problemlerinden dolayı. Bu beni hiç bir zaman rahatsız etmedi çünkü çocuk sahibi olmayı onun kadar istemedim. Tek isteği çocuk sahibi olmak o da olmayınca depresyona girdi resmen. Bu arada birbirimizden iyice uzaklaştık ve ben boşanmak istediğimi onu sevmediğimi söyledim. Asla kabul etmiyor ve onu ortada bırakmakla, kandırmakla suçluyor beni. Onu üzdüğüm için çok üzülüyorum. Aynı evdeyiz ona kıyıp da evi terkedemiyorum. Ama o çok seviyor o çok üzülecek diye kendi kararımdan da vazgeçmek istemiyorum. Onun bu duygusallığı karşısında kendi kararımı da sorguluyorum ve kendimi onunüzdüğüm için suçluyorum. Artık bu çemberden çıkamaz hale geldim konuyla ilgili psikoterapi seanslarına da gittim fakat sonuç alamadım. Şu an sıkışmış durumdayım ne yapacağımı bilemez haldeyim.

 42. Sana ne elalemin özel hayatından terapi eviymiş sapıklar

 43. 7 yıllık evliyim. Evliliğin ilk yıllarında kişisel farklılıklardan doğan problemlerimiz vardı, çözemiyorum boşanmak istediğimi söyledim, eşim kendini düzeltti ve devam ettik sonrasında onun ailesiyle ilgili problemlerimiz oldu, eşim hiç arkamda durmadı yine boşanma aşamasına geldik, yine çaba sarfetti ve tekrar devam ettik. Bu evlilikte hep boşanma fikri aklımın bir kenarında oldu. Hiç bir zaman tam anlamıyla bu evliliğe ait hissedemedim kendimi,güvenmedim. Eşimin sağlık problemlerinden dolayı çocuğumuz olmadı. Bunu hiç dert etmedim ama eşim bunu erkeklikle bağdaştırarak depresyon eşliğine geldi nerdeyse, çok destek olmaya çalıştım ama o kabullenemedi bir türlü. O rahatsızlığıyla cebelleşmekten, ben sevgimi sorgulamaktan bu ilişkiden son dört beş aydırkoptuk. Ben kararımı verdiğimi düşünerek ona karşı duygularımın bittiğini boşanmak istediğimi söyledim. Duyduğunda şok olup beni onu kandırmakla, ortada bırakmakla suçladı. Beni çok sevdiğini bırakmayacağını söylüyor. Bu tutumu da iyice yıprattı. Onun durumuna çok üzülüyorum. Onun dediği gibi ortada bırakmış gibi hissediyorum. Acaba ben de seviyor muyum diye düşünmeye başlıyorum. Yine onun duygularıyla kabul etmek istemiyorum ama kendimden de emin olamıyorum. Psikodinamik terapiye de gittim fakat sonuç alabildiğimi söyleyemeyeceğim. Kimi zaman kararımın arkasında durmam gerektiğini düşünerek güçlü hissediyorum, kimi zaman onu bu kadar üzdüğüm için kendime kızıyorum, bir çembere girdim asla çıkamıyorum. Değerli düşünceleriniz benim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ediyorum.

 44. Ben 11 yillik evliyim 1 yil da oncesi var 12 yildir beraberiz iki cocugumuz var bi guvensizlik hissettim telefonuna program yukledim mesaj lasmasini yakaladim cok agrima gitti o ayrilmak istedi ben karimi seviyorum kabullendim unuttum dedim ama gurur yapti ve eskiden de sikayetci oldugu bi konu vardi sen beni sevmiyorsun sen beni saplnti haline getirmissin diyordu ama ben gercekten seviyorum saplantiyla sevmek arasindaki cizgiyi kaybettim kafam allak bullak ne yapacagimi bilmiyorum cocuklarim bilmiyor durumu ama uzuluyorlar en son annene git kafani dinle dedim cocugun biri bende geri nasil getiricem bilmiyorum cok sik arar konusurum oda sikayetci beni bunaltiyosun sıkıyorsun boguyorsun diyor hak veriyorum ama kirgin oldugumuz icin yapamiyorum ne yapa bilirim bi akil verin

 45. Merhaba eşim beni sevmediğini söylüyor daha doğrusu bunalım da yanımda yatma diyor benimle konuşmak istemiyor ayrılmak istedi sonra vazgeçti ama şimdi de sana bir şans veriyorum zor bir ihtimal ama sen istedin diye şans veriyorum dedi sorunumuz ise yalan ona yalan söyledim basit yalan

  Beni biraz yalnız bırak diyor sizce istediklerini yapmalımıyım yoksa sürekli baskı mı kurmalıyım çünkü birde diyor ki seni sevip sevmediğimide bilmiyorum diyor

  • He birde şöyle bir sorunumuz var 1 yaşında kızımız var ayrılıktan etkilenmesini istemiyorum

   • ayrılma kararı alırsanız, çocuğunuza karşı sergileyeceğiniz tutumlar için bir psikolog desteği almanızı tavsiye ederim.

   • Merhaba 6 yıllık evliyim 2 çocuğum var. Eşim benden ayrılmak istediğini söyledi. Sebep olarak ta eski günlerde yaşanılan tartışmaları gösterdi. Bıktığıni söyledi. Fakat çocuklar olduğu için ayrılmıyor. Eğer resmen ayrılırsak çocuklar için aynı evde kalalım diyor.ayrilmasakta ayrı odalarda yaşayan iki ev arkadaşı olalım diyor. Hayatından beyninden tamamen beni silmiş bir adamla yanyanayim
    Kalıp zamana mi bırakmalı yoksa gidip hayatımdan cikarmalimiyim hiç bilmiyorum.ama her geçen gün farklı hareketler yaparak beni çok üzüyor.

  • merhaba. baskının size fayda sağlayacağını zannetmiyorum. yalan içn özür dilemenizi ve onu biraz rahat bırakmanızı tavsiye ederim. evliliğinizin geleceği için ise, evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 46. Merhaba ben bir senelik evliyim severek evlendik eşimle kocamla evliligimizin ilk 3 ayı çok güzeldi sonra eşimin beni nişanliyken aldattığını öğrendim ayrılmak istedim sevgim ağır bastı ayrılmadım oda çok pişman olduğunu söyledi ogunden sonra ben çok değiştim artık ne gülüyorum ne ona güveniyorum sanki tek başına bir yere gitse beni aldatıyor mu acaba nereye gitti kim var yanında diye kuruyorum kafamda ve tam bir sene oldu ne huzurum var ne ona güvenim bu kuşkular içinde bu evliliği sürdüremeyeceğimi düşünüyorum napmaliyim

 47. Öncelikle merhaba 14 aylik evliyim.Eşimle severek evlendik evliligimizden 1 aylık bir oğlum var önceki evliligimden 5 yaşında bir kızım. . Eşim sevgiyi degersizlestirdigimi söyledi bugün. 1 haftadır ayrılıkta kararsız,oğlumuzun annesiz büyümesini istemediğini de söyledi ayrıca. Peki ben ne yaptım bugüne kadar ona diye düşünüyorum çok şey yaptım defalarca evi terk ettim hakaret ettim ve daha fazlası. . Ama benim kızımla birlikte beni sevdiği için sonradan da olsa ona saygı duydum geçte olsa düzelttim kendimi fakat artık o istemiyor kendi kızını al ve evden git diyor.İcim yanıyor hatta kalbim acıyor eşimi seviyorum ve oglumuda. . Aile yaşantımızda ki farklı sebepler durumundan oğlumun velayetini alamam. Kiziminkini babasının özel sebebinden dolayı aldım ve biliyorum ki eşim kadar iyi bir insanla olmayacak ilerisine. Onun temiz çıkarsız sevgisini kendi ellerimle mahvettim herşey eskisi gibi olur mu yoksa bu yolun sonumu hocam saygılar…

 48. 15 yıllık evliyiz 10 ve 11 yaşında 2 çocuğumuz var.ben mecburi hizmet nedeniyle şark görevine gittim.10 ay kadar sürekli gelip giderek çalıştım.cocuklarini bırakmak eş durumu ile tayin yaptırmamak bir anne için çok zor.esim bu sırada annesi ile çocuklara baktılar. Eşinin gereksiz kıskançlık krizleri oldu.cocuklarimdan ayriyken bana bunları yakıştırması çok zoruma gitti.cok agir laflar ettik.tayinimi yaptıramadığı için onu suçladım.oysa ben tek başıma onca yükün altındayken bile onu şark görevinden yanımıza alabilmiştim.simdi 5 aydir evimdeyim.esim eskisi gibi değil.beni sevmediğini,istemediğini,boşanacağını söyleyip duruyor.eve gelmek bizimle zaman geçirmek istemiyor.cok mutsuz.insanlardan nefret ediyorum diyor.tahammulsuz sürekli ufacık şeyden fırtınalar estiriyor.tmm boşanalım deyince susuyor.bana gereksiz kıskançlıklar yapıp senin namusundan eminim diyor. Çok yoruldum.bazen alttan aldım.bazen yeter artık toparlan diye isyan ettim.ne yaptıysam olmuyor.bizimle otursa bile hiç konuşmuyor.genelde disarda.2 tane arkadaşı var.surekli onlarla.onlarda
  karılarıyla kavgalı.iyi değilsin yardım alalım deyince kabul etmiyor.bana düşman gibi.hayattan elini eteğini çekmiş.cok zordayım.ne yapabilirim

 49. Merhaba eşimle 5 senelik bir evlilik hayatımız oldu eşimle 1 sene içinde tanışıp evlenme kararı aldık evliliğimizin ilk zamanları çok güzeldi ben aile apartmanında oturuyorum annemler altta biz üste olmak üzere yaşıyoruz eşimle evlendikten sonra 1-2 ay geçtiğinde bir iş buldu ve çalışmaya başladı beraber konuşarak anlaşarak işte yorulduğu için akşam yemeğini annemler yiyip çıkardık 2 sene sonra çocuğunuz oldu çocuktan olduğundan sonra değişmeye başladı tartışmamız başladı her dediğini yaptım gezdik dolaştık sırf mutlu olsun diye eşinin annesinide tatillerde beraber eylendik şubat ayında tartıştık boşanmal istediğini söyledi ozaman işten ayrılmıştı annesinin yanına gitti 1 hafta kaldı eşimin ailesi araya girerek barıştık taki 2 hafta önceye kadar şimdi işe girdi yine boşanmak istiyor ama ne benim ailem nede onun ailesi bizim boşanmamızı istememiyor boşanma sebebide kendisini burda yanlız hissetmesi ben annemlerde zaman geçirmem şimdi çıkardı kültür farklılığı anlayacağınız bir ceviz kabunu doldurmayacak sebebler ben eşimide çocuğunuda çok seviyorum ayrılmak istemiyorum ne yapmalıyım ne olur yardımcı olurmusunuz

 50. Slm ben fatma
  1 hafta önce eşimle çok büyük sorunlar yaşadım ikimizde çok inatçıyız 8 aydır evliyim eşimle görücü usulü evlendik eşim umursamaz kinci inatçı neyse dün gece de tlfonu na baktın geçmişine evliyim ama eşimi sevemiyorum başlıklı bir araştırma yapmış ben çok yalanlarını yakalıyorum ama gözümün içine bakıp inkar ediyor dün gece o olaydan sonra kendisiyle konuştum ozaman boşanalım dedim hayır dedi sevdiğini söyledi ama benim eşim bana kolay kolay seni seviyorum demez yani ne yapmalıyım çok umursamaz düşüncesiz yoruldum artık ve bu bnim 2 eşim ama hiç evlilik yapmadı benim bundan önce 1 evliliğim olmuştu

 51. Mrb ben 10 yıllık evliyim 1 tane evladım var..ben eşimle görücü üsülü evlendim ama eşimi cok sevdim önceligim eşimdi her zaman onunda beni sevdigini düşünüyordum..evliligimiz boyunca eşimin bana karşı ilgisizlikleri vardı bunları dile getirdigimde bu onun yapısı oldugunu dile getirirdi..sonra bu ilgisizliklerin boyutu aşmaya başladı işten sonra gelir uyur sohbet yok sonra sosyal medyaya bagımlaşmaya başladı sonra yalanlarını fark etmeye başladım güvensizlik başald.. ilgisizligini dile getirdigim zaman beni hep güvenmiyorsun diyerek sucluyordu..hep sorun olması icin bahaneler üretip arkadaşı ailesi vb herşey icin beni sucluyor hakaret edip benim anlayışsız vb hakaretler ediyordu.tlf şifre koyma yatakları ayırma boyutuna geldik.oturuk konuşalım bu evliligi bitirebilir ben böyle evlilik istemiyorum dedigim zaman beni sevdigini böyle düşünceler kurdugum icin narkörlükle şucluyordu..sonra beni aldattıgımı ögrendim inkar etti sonra herşey acıga cıkınca kabul etti ve bir daha asla yapamayacagı v pişmanlıgını dile getirdi..

 52. tab ben gitmek istedim araya ailesi girdi ve ben evladım icin ve ona inanmayısectigim icin devam ettik.evet pişman bi eş vardı beni mutlu etmek icin cabalayan benim icin degerli olan (benimle sohbet eden tlf artık saklamayan sorunumu sıkıntımı mutluugunu dile getirebildim) bi eş vardı ama ben cok kırgındım asla bana bunu yapma dedigim seyi yapmıştı İHANET ben buru süre icerisinde bunu kabullenemedim cok zor bişey sizin gece uyurken izlemeye doyamadıgınız onun icin herşeye gögüs gerdiniz onun ici süslendiginiz AİLEN EVİN DİREGİ MERT adam dedigim megersem öyle deyilmiş yıllarca ilgisizligi ve güvenmemekte haklıymışım bunlar aklımdan hic cıkmadı şiddeti kötü sözleri hep aklıma geliyordu.eşim bi eklıntı sinirleni bagır gönlümü alır 1 hafat küser sonra yapma derdim tamam derdi ama bu cok farklı yutkundum ama sindiremedim sonra bana ya git ya da affettiysen unut demeye başladı ben istedigin gibi olacam sen degiş demeye başladı…evet eşim degişmişti ama sahtemi gercekmi onu takip edegim karşılıgında devam etmiştim 1 yılımız güzel gecti sonra yeniden oun arabada yazıştıgını gördüm ve bakabilirmiyim dedigimde hayı demeye başaldı arkadasım gvenmiyorsun sırf onun icin hayır dedim demeye başladı bende şüpe yine oluştu …özeti bi yine eskiye dönüyoruz ailesini raya koydugumda onlar da üzülür va arya sogukluk giriyor ki ben o bimesede ailesi yani ailemi seviyorum onlar beni sevmeselerde…eşim benim güvemsizligimden doleyı şiddet uyguladı ailasine dedim ve onlarda tepki gösterip doktora gitmesini itedi pişmanım söz aile terapisin egidelim dedi ve suan sözünde durmuyor yine ilgisiz tlf şifre yok ama yine zaman zaman yanında talı bi sözü sarılma yin ebeni şuclama aileye doldurma ilgi göstermiyosun dedigimde hep şart sunması artık onlar yok demesi……yaaa acıkcası ben cok yoruldum derdimi anlatıyorum anlayan yok evladım icin dedim ama yoruldum sagdece sevgi istiyorum gönülgözü dışarıya kapalı sagdık bi eş istiyorum herseyi paylaşa biecegim benim yarım olan bi eş istiyorum söylermisiniz ben ne yapmalıyım

 53. Selam yusuf bey esimle 10 senedir evliyim büyük kizima hamile kaldiginda calistigi isyerinde bir almana asik olmus ona okadar güveniyordumki hic tahmin etmezdim bana bunu yapacagini 6 yil sonra örendim ki onunla hic görüsmeden yüz yüze sadece internet üzeri görüsüyormus suan iki kizim var kendisine sordugumda neden sevmiyordunda 2 cocugu yaptin dedigimde belki seve bilirim diye düsündüm seni diyor tamam dedim cocuklari ver bana git bu evden dedigimde sen git dedi onuda kabul ettim aradan 1 yil gecti suan bana sÖyledigi sey cocuklar büyüyene kadar beraber kalalim sadece arkadas gibi tamam dedim suan ayni evde yasiyoruz benim kazancimi yiyor benim bütün aldigim esyalari kullaniyor gidecegim dedigim zaman tamam git diyor zaten seni sevmiyorum diyor ama sabah oldugu zaman sanki bambaska bir insan oluyor bu süre sadece 3 gün sürüyor sonunda yine ayni geriye dönüyoruz artik bende kendisini sevmiyorum bunun farkinda ama benide kaybetmek istemiyor cünkü aylesi dahi kendisini red etti ler aylesi kendisiyle görüsmüyor beni ariyorlar sizde yaptigim dogrumu cocuklarim icin kendimi feda etmem böyle bir insanla ayni catida kalmam

 54. Merhaba
  Esim birkac gün önce beni sevmedigini ve istemedegini söyledi bitirmek istiyorum dedin3 bucuk Yildir evliyim iki Hamilelin gecirdim Ilkini 3 aylikken düsürdüm ikincisini erken dogumdan dolayi kaybettim 3 ay oluyor simdi kaybedeli ev aldik borclarimiu var ve essek gibi calisiyorim hep calistim ek isede baslicam esim Benden daha az kazaniyor akli fikri para Benden ayrilacaksan Niye eve aldik beraber anlamis degilim yaptigim yemegi Evin temizligiini begenmiyor kiloluyim diye Bana hakeret ediyor kilo ver diyor Ben daha cocugumun yasini tutamadim elimden geleni yapiyorum günde 10 Saat calisiyorim o Evde genelde hicbirseyde yardim etmiyor offf napicam bilmiyorum borclarda benim üstüme

 55. Şükran yıldırım

  Mrhaba esim başkasına kapılmış ve bana söyledi açıkça günlerdir yaşıyan oluden farksız im ve ben esimi seviyorum ne yapacağımı bilmiyorum boşanmak istemiyorum 2 tane çocuğum var ve babalarina çok baglilar ne yapmalıyım esimi tekrar nasil kazanirim bana bir fikir verin lütfen

 56. Karım beni artık sevmediğini söyledi, ya boşanalım yada bu şekilde kalalım diyor. 12 yıllık evliliğim var, 2 çocuğumuz var. Son 2 senedir benim ona karşı ilgisizliğimden dolayı kendisinde bana karşı sevgisinin artık bittiğini, bana karşı bişey hissetmediğini bana dokunmak bile istemediğini söyledi. Ne zaman konuşmak istesem hep kaçtı, ya başı ağrıdı yada uykusu vardı, sevgisini haketmek için elimden gelen herşeyi içimden gelerek yapacağımı söylememe rağmen bana boşuna uğraşırsın diyor. Beni umursamıyor, önemsemiyor. Ben ise onu çok seviyorum. Onun sevgi ve ilgisini kazanma şansım var mı sizce?

 57. Selam, ben 12 yılı aşkın bir evliliğim var, karım artık beni sevmediğini söylüyor. 2 tane çocuğumuz var. Karımı seviyorum, karım ise bana uzak duruyor, evde iki yabancı gibiyiz. Bazen normal günlük konuşmaşarımız oluyor, yinede duygusal ve fiziksel yaklaşımlarımda benden uzak duruyor. Ya boşanalım yada böyle yaşarız diyor. Ben bu durumda kendimi çok kötü hissediyorum, karımı çocuklarımı seviyorum. Bana ayrılınca sen hemen evlenirsin biriyle diyor. Niye böyle konuştuğunu sorunca erkek tek başına hayatını sürdüremez diyor. Yada böyle devam edip benim sevgisizliğimi görünce sende benden uzaklaşırsın diyor, görüşlerinizle yardımcı olursanız sevinirim

 58. Merhaba , ben daha yeni iki yıllık evliyim bir kızım var eşim beni seviyo aslında ama benim ona hissettirdiğim gibi bana hissettirmiyo mesela özel günlerde benim onu düşündüğüm kadar beni düşünmüyo hep elalem ne neder annemler duyarsa ne olur derdinde yani kisacasi beni sevdiğini ben hissetmiyorum ve bunu da çok takiyorum :/

 59. Eşimin beni sevdiğini hissetmiyorum cok fazla takiyorum sizce yanlış mı

 60. Merhaba eşimle görücü usulü evlendik.Çok severek değildi ama yine de bana ilgisi vardı.Aşık değildik ama.6 ay içinde evlendik şu an 1 senelik evliyiz.ama ilgisiz ne öpmesi var Ne okşaması.ben bunu ona söylediğim zaman yüzüme tükürüyor nankör diyor.sadece afedersiniz yatak işi olunca yanıma yaklaşıyor onun harici hiç sevgisini hissetmiyorum.ne yapmalıyım ? Bende aşık değilim ama sonuçta kocam .insan bir şeye tutunmak istiyor o da elime hiç birşey vermiyor.sevse ilgili olsa benimde sevgim artacak ama meğerse o hep böyleymiş ben görmemişim..

 61. Merhaba benim esim beni sosyal medyada aldatdi bunu kackere yakadim benimle bir arada tasamak istemediğini soyledi kalbime yenik dusuo affetdim gine yapti yapmayacam diyor gine yapiyor cok seviyorum uc cocugumuz var onlarin hatrina gine affetmek istiyorum ama gine yaparsa korkusu var ayrda yasamak istemiyorum ben ondan nasil sogirum adamla resimlerine bakiyorum agliyorum nasil kurtulurum onsuz yasayamam sanıyorum

 62. Merhaba, henüz 4 ay oldu ikinci evliliğimizi yapalı ilk evliliğimden 4 yaşında bir kızım var şimdiki eşimin de 11 yaşında ama o annesinde kalıyor. Ki ben çocukları çok severim asla sorun etmedim ama eşim kızımın (4yaşında) her hareketinde bağırıyor bu şekilde davrandığında çok kötü oluyorum problemler oluyor tartışıyoruz güzel bi şekilde uyarmıyor anlatmıyor. İlk eşi çok otoritermiş ve ayrılmayı ilk eşi istemiş erkek olarak gururuna yedirememiş hiç bunu. Benim en ufak isteklerimi “parka gidelimmi çıkıp bi dolaşalımmı” sen bana emredemezsin sen düşünemezsin ancak ben karar veririm ne yapacağımıza diye öfkeleniyor. Önceki yaşadıklarının intikamını bizden mi alıyor bilmiyorum. Sonumuz yok gibi. Yurtdışında olmamızdan dolayı terapiste de gidemiyoruz Ne yapalım Ne tavsiye edersiniz hocam

 63. Merhaba iki aylık evli iki aylık hamileyim eşimin biz nisanliken beni aldattığını öğrendim evlendikten sonra bunu dile getirdim tüm Sosyal medya hesaplarından silmesini istedim , sildi , sonra farkettimki erkek isimleriyle telefon Rehberinde duruyorlar , sen rahatsız olma diye dedi …daha sonra farklı şekillerde yine muhabbetlerini gördüm ve en sonunda herseyine şifre koyup iyice aramıza duvar ordu ..yaptığım iyuliklrri iki yuzluluk olarak görüyor , beni sevmediğini söyledi keşke dost olarak kalsaydık dedi ..bir haftadır ayrıyiz bir kere bile nasılsın diye sormadı. .. onun için yaptığım şeylere rağmen güveni yıkan duvar ören o olmasına rağmen kendini haklı görüyor , ne yapacağımı bilemiyorum

 64. Merhaba 20 yillik evliyim 17 yasinda oglum ve 13 yasinda kizim var boşanali 4 ay oldu.benevlilik hayatimda esim beni sevmesine bende onu sevmeme ragmen hep kavga gurultulu gecti defalarca kustuk ayri yasadik annensinde ornefin 1 hafta vs kaldi yine baristik ama bu durum cok oldu ve ben 4 sene once esimi aldattim ve esim beni resmen butun ciplakligi ile yakaladi nasil birsey gormedi tabiiiki ama baska kadina ilani ask facebook yazismalari sesli telefon konusmalari herseyi duyddu ve benden bekleemzken cok yikildi resmen eridi kilo kaybi yasadi bosanma davasi acti tum delillerle birlikte ve tmm biaanma surecinde biz birlestik buyukluk insanlik yapti esim ama bu surecte oglumuda kaybettim oda bu durum birebir yasadigi icin bana kini nefreti bitmis degil.herneyse bosandik 2.5 ay sonra ben esimsiz yapamadim onu cok sevdigimi unutamadigim onsuz yasayamacsgimi birkez daha anladim ama neyazikki benimle konusmaya iletiseime gecmeye baslayali 15 gun oldu ama bana icinde grm nokta kadar sevgi olmadigini beni istemedigini soyluyor sunuda diyorki senin beni gercekten sevdigini biliyorum pismanligina inandim bundan sonra bana guzel hayat yasatacaginida biliyorum dedi ama seni sevmiyorum sevemiyorun sana karsi bombosumm diyor.ama (15 gundur konusma yakinlasmamiDa ona sarilmak opmek gb davranislarimi normal karsiliyor.ve birlesmek yine istemiyor .ben sana dokundugumda yakin hissettigimde normalsin dedigimde benim aglamalarima birlesmek icin yalvarmalarima vicdanen uzuldugu icin yaptigini soyluyor esimi ger kazanmak boş kalbiji nasil doldurabilirim acil yardim edin.yalvaririm yardim edin onsu hayat dusunemiyorum onu cok uzdum cok yiprattim biliyorum onu geri kazanmak icin herseyimi canimi bile feda etmeye hazirim.kalbinde ufacik biseylwr hissemesini nasil saglayabilirim.

 65. Merhabalar eşimle sıkıntılar yaşıyorum her seferinde her kelimesinde içimi acıyarak beni sevmediğini ve nefret ettiğini söylüyor oturup mantiklica konuşuyoruz hatalarını kabul ediyor evet hiçbir şeye karşılık vermeyen benim sevgi göstermeyen sikayetlenen ilgi göstermeyen ama yine her seferinde yine aynı şeyler iki çocuğumuz var ben iş yerinde bütün gün huzursuz üzgün kırgın çalışırken eşim neşesi den hiç ödün vermiyor çok dik duruşlu ozguv ni yerinde bense bitmiş ruh hali iyi olmayan gözlerinin önünde gözyaşlarımın akmasının bir anlamı yok bunu biliyorum bukadar suçsuz olupta bunları yaşamam beni bitiriyor benden zaman istiyo veriyorum ama herhangi bir çaba göremiyorum düzelme konusunda bukadar çok sevipte bu şekilde yaşam tarzını hak edecek biseyler yapmadım suçunda kabul ediyor ama hala aynı ya ayrılalım evet ayrılmak onun için bukadar kolayken ya ben hadi kendimden geçtim sürünerek yaşamaya alışırım ya çocuklarım hayata bu dende mağlup başlamak nekadar doğru olur

 66. Merhaba ben 6 aylık evliyim eşim ile i yıllık da sevgiliydik bizim evliliğimiz bazen fire veriyor bazen rayinda gidiyordu ancak eşim bir süredir sen beni öldürdün sen bana çok zarar verdin diyor umut yok artık diyor ailesinde de hiç destek gorememis geçmişinde aileler bir araya gelip durumu düzeltmek istiyorlar ancak eşimin bana olan inancı yok bitti herseyimiz diyor ama ben pes edip gitmek istemiyorum o ise sen varken hayatımda ben hiçbirşey yapmayacam hasta ettin beni diyor ama terapist teklifimi de kabul etti çünkü o da çaresiz sizce bir umudumuz var midir ben ona bu kadar zarar verdiğimi hiç bilemedim çok pişman oldum küçücük sorunlar ne hale geldi bizi de ne hale getirdi ben neden bu kadar körmüşüm anlamiyorum mücadele ediyorum ona bu gece itiraf ettim ben pişmanım dedim sana verdiğim zararlar için ama ahmet öldü diyor sen onu öldürdün umut yok artık rana diyor

 67. Eşim benımle iletişime geçmez bende işten çıktım çocugum olunca daha çok bozustuk ve iş yemegı oluyor kavga edıyorduk bende sana aynısını yapıp kıskandırcam dedım oda bana sanki önceden kıskanıyordum da dedı dünya başıma yıkıldı şuan tek derdım kendımı toparlamak eşim zatten kıskanç oldugum için bosanmak istedı 2 aylıkken daha ki aşırı degıldır asla olmazda

 68. eşimle 14 yıllık evliyiz.10 yaşında bir kızımız var.uzun zzamnadır aramızda problemler vardı.ama hiç şiddete dönüşmedi.her tartışmamızda eşim bana böyle yapma sana olan sevgim azalıyor derdi.yaklaşık bir yıldır ayrı odalarda televizyon seyrediyoruz.hiç konuşmuyoruz.gerekli olmadıkça.bir ay önce eşim artık beni sevmediğini ayrılmak istediğini söyledi.aramızdaki gerginlik kızımıza yansımaya başlamıştı.ilk önce tamam dedim.ama sonra 3 gün bıoyunca ben ne yaptım eşimi çok seviyorum neden böyle yapıyorum ben dedim.o zamandan beri bir kaç defa daha konuştuk.onu çok sevdiğimi beni bırakmamasını istedim. o olmadan herşey boş geliyor.ne yaptıysam olmadı.ona söz verdiğim için hiçkimseye durumumuzdan bahsedemedim.çünkü hem arkadaşların hemde ailelerimizin araya girmesini istemiyor.boşandıktan sonra açılarız dedi.ama ben gün geçtikçe ruhsal olarak çöküyorum.duygusal olarak çok zayıf olduğumu anladım.en son konuşmamızda onu daha fazla üzmek istemediğimi istediğini yapacağını söyledim. anlaşma protokollerini hazırladım.anlaşmalı boşanmalar tek celsede bitiyormuş.ama bir hafadır gayet güzel anlaşıyoruz.onu mutlu görmek beni sevindirdi.ama kararından vazgeçmiyor.bunu nasıl düzeltebilirim.

 69. Merhaba ben esimle iki senedir evliyim ve bi Kizim var 3 aylik esim bana hamile kaldigimdan önceden iliakiye girmiyodu yani senede bit iki kere hamile kaldim ve 9 ay elemedi cocugumu dogurdum ve halen dokunmuo bana mutsuzum dedim düsüncelerimi anlatim istediklerimide sordum ona ne yapmam gerekio ne hatam var yok dedi cevaplari kisa ve tuhav ….
  Bana agrisi oldugunu herzaman dedi ve sordugumda ayni cevabi Verdi…..
  Bi kac kez el kaldirdi sonra itekledi kovdu vurdu tabiki bende sucluyum mutlu olmadigim zaman yüzüm gülmüo ama ona derdimi anlatim bana yardimci olurmusunuz ayrilmami gerekio

 70. Merhaba, evliyim 2 yaşında çocuğum var. Eşim yaptığım yemeklere hep yorum yapıyor,beğenmiyor, hep benden temizlik, ütü yapmamı istiyor . Yapıyorum yaptığımı görmezlikten geliyor yapmamış muamelesi yaparak çok konuşuyor hatta yaptım dememe rağmen dinlemeden konuşmaya devam edip hakaret ediyor . Ben ev hanımıyım Çocuğum çok hareketli ben yemek yaparken bile paçamı tutunup ağlar benimle ilgilen diye , temizlik ütü 1 hafta yapamadığım Zaman’larda oldu tabiki ama hep bi konuşma hep bi hakaret herseferinde bende panik yaptı artık eşim bunları düşünmekten bile çocuğumla verimli vakit geçiremez oldum. Gece uykum kaçtı oturdum uyanmış bana neyapıyorsun diyerek küfür etti vileda kovasındaki suyu dökmemişim diye gelip oturduğum yere koydu dolu şekilde sonra gitti yattı. Bazen bu durumları hep yaşadığımız için boşanıcam senden diyorum kapı şurada ben zaten çocuk olmasa çoktan boşanırdım diyo. Benim tek sıkıntımında temizlik,ütü ve yemek yapmayışım olduğunu söylüyo ne komiktirki. çocuğum var Bitek onu düşünüyorum.psikolojik baskı altındayım eşim tarafından kendime bu saygısızlığı daha fazla yaptırmak istemiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

 71. eşimle 14 yıldır evliyiz.iki yılda öncessi var.iki buçuk ay önce ayrılmak istediğini söyledi.10 yaşında bir kızımız var.ilk önece kabul ettim.ama sonra düşününce onu sevdiğimi, anladım ve kendisine söyledim.ama bana karşı hiç birşey hissetmediğini istemediğini söyledi .ve tekrar kabul ettimayrılmayı.birhaftadır psikoloğa gidiyorum.bugün psikologla görüştüm.karşında güçlü bir kadın var kararını vermiş kendinizi buna alıştırın dedi.çift terapisi istermisiniz diye sordu.ama eşimin kabul edip etmeyeceğini bilmiyorum.eşim çok kararlı.ne yapmam gerekir

 72. Merhabalar ben 10 yıllık evliyim iki çocuğum var eşim beni aldattı ve ben onu affettim bu durumdan önce herşey çok güzeldi fakat bu durumdan sonra aramız çok kötü ayrılmadık ama her gün kavga nizah benimle hiç ilgilenmiyor umrunda değilim ağlasam umrunda değil üzülsem umrunda değil eve gelmek istemiyor hep geç geliyor artık çok yoruldum ne önerirsiniz

 73. Yusuf bey sizi Amerikanin, California eyaletinden rahatsiz ediyorum. 6 yildir evliyim, ve 5 yasinda bir kizim var. Esim (kocam) Amerikali, ve bir bucuk yil arkadasliktan sonra mantik evliligi yaptim ve evlendim. Esim benden 14 yas buyuk, ikimizde iyi firmalarda calisiyoruz, para cok sorun degil hayatimizda. Fakat cocuk dogduktan sonra hayat ozellikle benim icin cok zorlasti, ve kendisi bilgisayar programcisi ve el ve kol kaslarinda problemleri var, bunun yaninda ses tellerinde de problem var, uzun zaman konustugunda sesini kaybediyor. Evlenmeden once aile terapisi yaptik, fakat kendisi pek icini acmadigi icin sadece benim nasil hissettigimi duydu, kendisinin hislerini ortaya koymada problemleri var. Ben ise hislerimi gomlegimin kolunda tasiyan ne hissettigimi ortaya cikaran bir insanim. Son zamanlarda, benim saglik sorunlarim vardi, aldigim ilaclar beni depresyona koydu, bunun yaninda kilo almama ve acimasiz konusmama yol acti, bunun farkindayim. Onu kiracak seyler soyledim, bunun cogu sebebi bana ev ve cocuk bakiminda pek bir yardiminin olmayisindandi, ve kendisi cok daginik bir insan ben ise cok temiz ve titizim. Ikimizde neredeyse ayni parayi yapiyoruz, fakat ben ev ve cocuk islerinin hepsini yukleniyorum, cok yoruldum ve bagirip cagirmaya basliyorum ozellikle ben temizlemisim toparlamisim her yeri ertesi gun her sey darmadagin. Cileden cikiyorum, ona cok acikladim benim hiperactif problemlerim var, daginiklilik beni cileden cikariyor, cocuk gibi senin arkandan temizleyemem diyorum. Bana ben bukadar yapabilirim deyip, isin icinden kendini siyiriyor, bes yildan beri sesi olmadigi icin pek konusmadi bile, devamli calisiyor 12 saat (evden calisiyor). Bende sinirlenip, sinirimle kaliyorum ve kin duymaya basladim. Kendisi epey agir basli, olgun fakat 1960 larin cocugu, eski aile hayati (annenin evde kalip cocuk baktigi gunler de yaptigi isleri benden bekliyor). Mantik evliligi yaptigim icin, beni sevip sevmedigi konusunda bir fikrim yok, sicaklik gosteriyor, sariliyor, anlamaya calisiyor ama ben kendimi cok yorulmus ve yipranmis hissediyorum. Kizimda kendisini cok seviyor, cok uzulur ayrilirsak ve psikolojisi kesinlik le bozulur. Ayrilmak istedigimi sanmiyorum, kavga et mek de istemiyorum, kendimi sevilir bir insan yapmak uzerine calisacagim, fakat ayni zamanda icimde bir yanma ve aci hissediyorum, gozlerim bir anda dolup aglamalar icinde kendimi buluyorum, kimselerle konusmak istemiyorum, kendimi ifade etme de gucluk cekiyorum, ozellikle ingilizcede hislerimi turkcedeki gibi anlatabildigimi ifade edebildigimi sanmiyorum. O sebeple sizden bir yardim istedim. Ne tavsiye edersiniz, ne gibi kitablar okusam, kendi mi iyi hissetsem belki daha umutlu olacagim sanki gibi geliyor. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.
  Mutlu gunlere!
  Aysun K.

 74. Merhabalar ben 24 yaşındayım 3 tane çocuğum var ve 4 çocuğuma hamileyim 8 senelik evliyim eşim bana karşı çok ilgisiz hiç romantik dgl bir sürpriz yok bir şaka yapmak beni guldurmesi hiç yok ewe geldiği zmn eşime hoşgeldin derim bana hiç cvp vermez opmez sarilmaz yemek yeriz bana hiç.eline sağlık demez teşekkür etmez çocuklarına çok düşkün ve mükemmel bir baba ama bana hiç öyle değil ben eşime bana niye böylesin bende güzel şeyler yaşamak hissetmek görmek istiyorum dediğimde bana sürekli benden sewgi bekleme otur çocuklarına bak çoğu zamanda bana seni sevmiyorum diyor ama cinsel hayata gelince beni çok seviyor buda onun ezikliği diyorum 8 senelik evliyim ama sewgi Şevkat hiç görmedim nedeni ne olabilir acaba bana bişe söyleyebilirmisiniz ben yapamicam daha çok fazla surduremicem sabrım kalmadı

 75. 2 senelik evliyim eşim bana karşı ilgisiz iyi biri ama aşırı ilgisiz ilgi sevgi istiyorum yok çok farklıyız bi yaşında bebeğimiz var bana karşı sevgisiz davranması onunla bi gelecek düşünmek istemiyorum sanırım bende onu sevmekten vazgeçiyorum ben ilgili sevgi dolu bi evlilik istiyorum böyle biri olmazsa ona ömrümü verip yaşlanmak istemiyorum

 76. Merhabalar eşimle 4yıllık evliyiz 5yılda öncesi var bir tane evladımız var yaklaşık 2yıldır evimizde huzursuzluklar var ve eşim artık beni sevmediğini ayrılmak istediğini söyledi yalnız direk kestirip atmıyor zaman istedi yeniden sevmek için en küçük bi ihtimal varsa değerlendirelim diyor ben çok seviyorumeşimi severekde evlendik şuan ne yapmam gerektiğini bilmiyorum

 77. hocam 6 yıllık evliyim 2 evldımız var eşim bana karşı çok soğuk ve ilgisiz temizlik dönemin de en fazla 4.5 sefer oluyor ne sarılma ne öpme ne tatlı söz hiç duymuyorum artık bu durum piskoloji mi bozuyor ne zaman konuşsak hep o haklı hiç bir zaman yaptıkların dan özür dilemez aileden birine derdimi söylesem yine ben haksız çıkıyorum sen bizim özelimizi anlatıyorsun diye tirip yapıyor ne yapmalıyım

 78. Merhaba,
  5 yıllık evliyim. Kocam 5 yıl boyunca en fazla 5-6 kere beni sevdiğini söylemiştir. Bunların çoğunu ya ben ona onu sevdiğimi söyledikten sonra söyledi ya da ben sorduktan sonra söyledi. Son olarak, bence beni seviyorsun dediğimde, hiçbir şey demedi. Değil mi diye tekrar sorduğumda seviyorum veya sevmiyorum demek çok zor dedi. Hayatına dün girmedim ki zor olsun, 6yıldır birlikteyiz dedim, tamam kapat konuyu dedi ve orada kaldı konu.
  İlişkimiz çok yolunda diyemezdim, ancak sevilmediğim hissi çok üzücü. Yazınızda sevilebilir olun denmiş, bunun için zaten çok şey yaptım hep, yapı olarak zaten verici bir insanım. Neden sevdiğini söyleyemediğini bilmiyorum ama söyleyemediyse, sevmiyorum diyerek beni kırmak istemediği içindir. Bana öneriniz olur mu?

 79. Eşimle 3 yıllık evliyiz. Ufak tefek fındık kabuğunu doldurmayacak tartışmalardan dolayı ve bir türlü susmamasından ve çok ağır şeyler söylemesinden ötürü aşırı bunaldım. Bu tartışmalarda bazen ben de kendimi tutamıyorum. Kötü sözler söylüyorum. Onun daha da kötü seni sevmiyorum senden nefret ediyorum gibi sözleriyle karşılaşıyorum. Bunu ben ona kötü davrandıktan Canını yaktıktan sonra dediği için çok üzülüyorum. Sevmediğine inanmıyorum. Eşimin ağlamasını ve mutsuz olmasını da istemiyorum fakat o ağlaya ağlaya artık beni istemediğini söyledi ne yapabilirim.

 80. 5 yıllık evliyim iki çocuğumuz var . eşimle kısa zamanda evlendik 5 ay içinde. İlk bir yıl çok mutluyduk. Geriye kalan 4 yılda dayak küfür hakaret tehdit ve aldatma yasadim . aldatıcı kadın daha önceki 15 yıllık sevgilisi imiş ve ben bunu sindiremiyorum. Ben eşimi çok sevmiştim. Böyle birşeyi bana nasıl yaptrı diye kendi kendime sorup duruyorum. Artık çok mutsuzum. 4 yıldır ayakta uyutmus beni. Ailesine söyledim ama o kadını aklımdan cikaramadigini biliyorum. Arkasını dönüp yatıyor yanına yaklastigimda boynun ağrıyor diyor. Hergün mu boyun ağrır. Ailesi olumlu konuşuyor. Ama onun hareketlerinden sevmediğini anlıyorum. Kaç defa kovdu beni. Cocuklarim çok küçükler . hergün babalarını soruyorlar. Bende tek olsam aldatma olayını duyduktan sonra bosanirdim. Şimdi çocuklar için katlaniyorum o da öyle söylüyor. Sevdiğini de söylüyor ama bu sadece dilinde. Aklı ve kalbi o kadında çok belli. Ne yapabilirim ne yapmalıyım çocuklar için beni sevmeyen bir adamla devam mi etmeli yoksa bosanmali miyim??

 81. Merhaba benim adım jackie olduğum ABD’den büyük ve güçlü bir büyü caster ifade vermek istiyorum kocam beni ve çocukları 2 hafta boyunca beni bıraktı zaman o eve geri döndüğünde onu almamıştı 2 hafta o çok üzgün olduğunu söyledim boşanmak istedim bütün gece ağladım tekrar ertesi gün o kadar çok yalnızdım ki online bir şeyler arıyordum, bu yüzden birçok insanın sorunlarına yardım eden Priest lapola adında bir büyücü bulduğumda onunla benimle irtibata geçti 24 saat sürecek söyledi ve kocam bana geri dönecek her şeyi yaptım dedi ve ertesi gün kocam diz çökmüş ve boşanma iptal edildi dilenen şimdi mutlu bir şekilde birlikte Priest lapola size de yardımcı olabilir
  [email protected]

 82. Iyi aksamlar hocam ben esimle kücuklukten beri bir birimizi sevip evlendik 2 senelik evliyim birtanede sokuz aylik bebegimiz var ama artik beni sevmediginin farkindayim esim y.dısında calisiyor aramiyor artik konusmak bile istemiyor ayrilmak istedigini bi kac kere söyledi ama 2 gun sonra da seni seviyorum diyor dengem bozuldu hocam artik hakaret etmeye de basliyo bi bakiyosun iyi davraniyo bi bakiyosun kotü napmaliyim hocam nadil davranmaliyim yardimci olursaniz cok sevinirim tekrardan iyi aksamlar

 83. Merhaba 4 yıllık evliyim aynı zamanda ogretmenim evlendim evleneli hatta nisanliliktan beri mutlu olamadım eşimden bir bayan olarak beklentilerini karşılaması bana sorarsanız yapmaya çalıştım ve çalışıyorum esim annesinden koyamayan evde ne var b yok annesine anlatan biridir ayrıca çok konuşur en ufak seyi dag yapar kendisinden izinsiz birşey yaptırmaz ben de haber ederim ama 5 dk sonra haber etmemi bile öyle abartirki aileler ben yokken bir araya gelir ve ben hep kotulenirim kendi ailem de çok sessiz kendileri hep ezilmiş gören insanlardır onların karşısında hep boyunlarını buker beni haksız bulurlar o kadar olaylar carpitilirki kendi mesleğine göndermekle tehditlerine bile marzu kalıyorum Kaldi ki sevgi kalsin… ne yapsam ne desem yaranamadim kocami sevmez oldum somut adımlar atmak istiyorum hep korkutulan edilen taraf ben olmak istemiyorum yardimlarinizi beklerim

 84. Merhaba,
  Eşimle 4-5 senedir evliyiz. Severek evlendik aileler karsı cıktı. Üzerimde baskı kuruldu. İstenmeyen gelin oldum. Bu yuzden esimle hep evden kaçarak gitti. Dısarı cıktıgımızda benimle hiç yanlız olmak istemiyor yanında illaki bir üçüncü kişi olsun istiyordu. Ya da benimle cıktıysa yol boyu hep mutsuz ya da kavga cıkarıyordu. Baskalarının yanında iyi davranıyordu. Bende 4 sene sonra sabrım kalmayınca çekişmeli bosanma davası actım. Belki aklı basına gelir evinin sorumlulugunu alır. Yük benim omuzlarımda cünkü herseyi geçtim benimle muhabbet etmekten bile kacınan elinde sürekli telefon olan ya da tv izleyen veya uyuyan benimle sadece gece ilişkisinde bana iyi davranan bir eşten bahsediyorum. Sonra aramız bir şekilde düzeldi gibi oldu. Ve yeni bir işe ortak oldu. Daha önce düzenli bir işi yoktu. Şimdi yine kötü bana bu eve beni baglayan birsey yok sevgili hayatı yasıyoruz. İşden ayrıl cocuk yap cocuk yaparsan rızkımız bol olur. Çalışmayanların bile kacıncı cocugunu yapıyor. Sen cocuk istemiyorsun artık bende istemiyorum dedi ve anahtarlarını attı birkaç esya topladı. Ertesi gün kardesine aldırdı. Hayatında biri mi var acaba?

  Ögrendiğim kadarıyla ailesi dolduruyor. Her konuda sahiplenmişler yanlıs yapsada parası olmasa her konuda destek olacaklarını söylemişler mihir parasını vercekmiş bitsin istiyormuş vazgeçer mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu İçin Tıklayın!