Salı , Ekim 16 2018
Ana Sayfa / Genel / TERAPİEVİ’ne Hoş Geldiniz

TERAPİEVİ’ne Hoş Geldiniz

www.terapievi.com‘a hoş geldiniz. Bu yazıyı yazdığım şu anda tarih 5 Şubat 2014′ü saat ise 14:19′u gösteriyor. Heyecanlı, umutlu ve endişeliyim. Yeni bir projeye başlamanın heyecanını, bu projenin istediğim hatta istediğimden de öte bir noktaya gelme umudunu ve bütün bunların gerçekleşmeme endişesini taşıyorum şu anda.

www.terapievi.com nedir ve ne olmak istiyor?

www.terapievi.com bu satırların yazarı tarafından, yani ben Psikoterapist Yusuf BAYALAN tarafından kuruldu. Bu yüzden www.terapievi.com’dan bahsetmem kendimden bahsetmem demektir bir anlamda. Çünkü ben terapievini, kendime dair olanı gerçekleştirmek üzere bir araç olarak kullanıyorum. Yoksa siz öyle yapmıyor musunuz? İlişkimizin nasıl bir hal alacağını zamanla göreceğiz.

Terapievi ile ilgili hedeflerimi üç kategoride ele alabilirim kabaca:

  • Kısa dönemli hedeflerim: İlk etapta, psikoterapi ve ilişki terapisi ile ilgili içerikler üretmek istiyorum. Bu içeriklerin, hem kendimi (bilgilerimi, bakışaçımı vb.) düzenlememde, hem internet üzerinden yapılan aramalarda ulaşılır olmamda hem de okuyucu nezdinde faydalı olacağını ümit ediyorum.
  • Orta vadeli hedeflerim: Bu siteyi tek başıma açtım ve ilk etapta sadece ben paylaşımlarda bulunacağım sizlerle. Ancak zamanla, psikoterapist, evlilik terapisti, cinsel terapist, hipnoterapist gibi uzman arkadaşların bana eşlik edeceğini umuyorum. Yani belirli bir okuyucu kitlesine ulaşmaktan sonraki hedefim, paylaşımlarda bana eşlik edecek arkadaşlarla bu platformda buluşabilmek.
  • Uzun vadeli hedeflerim: Uzun vadeli hedefimi ise, kısa ve orta vadeli hedeflerimin üzerine inşa edebilmeyi umuyorum. Nedir o? Terapievi’ni “Terapievi” yapmak! Onu cisimleştirmek. Yani onu bir mekana taşımak. Bir psikoterapi ve ilişki terapisi merkezinden bahsediyorum. Hedef bizden, çaba bizden, takdir Allah’tandır. Anladığınız üzre, istedikten sonra, insanın her istediğini yapabileceğine inananlardan değilim. (Bu cümleyi yazarken bile ne kadar tartışmaya açık olduğunu fark ediyorum.)

www.terapievi.com’un ilkeleri nelerdir?

Yukarıda bahsettiğim hedefler, gelişigüzel mi gerçekleşecek peki? Hayır. İlkeden yoksun her eylemin sorunlu olabileceğini düşünüyorum. Kendimce ilkelerimi şöyle belirledim:

  • Yetkinlik: Yetkin olduğum alanlarda söz söylemeye, yetkin olmadığım alanlarda ise yetkinlik kazanmaya çalışmamı ifade ediyor.
  • Çok boyutluluk: Ele aldığım konularda taasuptan, tutuculuktan uzak durmaya çalışacağım anlamına geliyor. Ele aldığım meseleleri olabildiğince etraflıca ele almaya çalışacağım demektir.
  • İşbirlikçilik: www.terapievi.com mümkün mertebe herkese açık olsun istiyorum. Orta vadeli hedeflerim arasında, meslektaşlarımı yanımda görme arzumdan bahsetmiştim.
  • Okur merkezlilik: Tabii ki yazacaklarımı ben belirleyeceğim ama yazarken okurun ihtiyaçlarını merkeze alacağım. Bu, okurun ya da danışanın istediği şekilde yazacağım demek değildir. Daha çok, okurun ihtiyaçları doğrultusunda kendimce söz söylemeye çalışacağım anlamına geliyor.

Şimdilik bu kadar. www.terapievi.com‘un ilk yazısıyla tanışmış olduk. Düşünce yorum ve önerileriniz bu platformu zenginleştirecektir. Muhabbetle.

Bu da Var

Disleksi Nedir?

Tarihçesi 1896 yılına dek uzanan disleksi kavramının akılda kalan ilk karşılığı doğuştan kelime körlüğü şeklindeki …

Bir Yorum

  1. Memnun oldum ve teşekkür ederim. İhtiyacımız olan çoğu şeyin arasında, anlamak ve anlaşılmak bazen öne çıkıyor ve bunu başarırsak, problemi de çözmüş oluyoruz. Böylesi katkılardan faydalanabilmek büyük nimet. Sorunlardan herkesin en az etki ile çıkabilmesi ve kendini inşa etme şansı bulması çok önemli. Bu çalışmalardan faydalanma yönünde etki yaratmak da gerekli…
    Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu İçin Tıklayın!